Cumhurbaşkanı Ak parti grup toplantısında konuştu

Cumhurbaşkanı Ak parti grup toplantısında konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde partisinin grup tolantısında konuştu. S-400 hava savunma sistemlerinin alındığını ve teslimatının temmuz ayında yapılacağını açıklayan Erdoğan'nın gündeminde, İstanbul seçimi ve yeni askerlik yasa teklifi de vardı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde gerçekleşen partisinin basına kapalı grup toplantısından önce gündeme dair açıklamalarda bulundu.

S-400 hava savunma sisteminin Rusya'dan alındığını söyleyen Erdoğan sistemin teslim tarihini açıkladı.

"TÜRKİYE S-400 SAVUNMA SİSTEMLERİNİ BAKINIZ ALACAKTIR DEMİYORUM ALMIŞTIR BİZ BU İŞİ BİTİRDİK, İNŞALLAH ÖNÜMÜZDEKİ AY DA BU SİSTEMİN TESLİMİ YAPIALCAKTIR BU SİSTEM BİR TAARUZ SİSTEMİ DEĞİLDİR BİR SAVUNMA SİSTEMİDİR BEN ÜLKEMİ SAVUNMAK İÇİN GEREKLİ TEDBİRLERİ ALMAYACAKMIYI BİRİLERİNE Mİ SORACAĞIM"

Erdoğan, Türkiye'nin F-35 projesinden dışlanmasının hesabı sorulacaktır dedi.

"TÜRKİYE F-35 UÇAKLARININ SADECE MÜŞTERİSİ DEĞİL AYNI ZAMANDA ÜRETİM ORTAĞIDIRBUGÜNE DEK 1 MİLYAR 250 MİLYON DOLAR ÖDEME YAPTIK. F-35 PROJESİNDEN HİÇBİR AKLA SIĞMAYAN ŞEKİLDE DIŞLANMAMIZI TÜM PLATFORMDA SORACAĞIZ."

31 mart yerel seçimlerinde Ankara ve İstanbul'u kazandıklarını ifade eden Cumhurbaşkanı, belediye meclislerinde çouğunluğun Ak Parti'de olduğunu ve başkanların meclisin desteğini almadığı sürece adım atamayacağını belirtti.

" ANKARA'DA DA İSTANBUL'DA DA YANILMAYALIM HER İKİ YERDE DE BİZ KAZANDIK."
"MECLİSLERDE KAHİR EKSERİYETTE HER İKİSİNDE BİZ DE Mİ BİZDE KOMİSYONLARDA HEPSİ BİZDE Mİ BİZDE "
"BURALARDA GEREKLİ OLAN DESTEĞİ SAĞLAMADIĞI SÜRECE ADıM ATAMAZ ŞUNU SÖYLEYECEKSİNİZ O ZAMAN ÇIKAR DERKİ BENİ ÇALIŞTIRMIYORLAR SEN DOĞRU BİR İŞ YAPMIYORSAN TABİKİ ÇALIŞTIRMAZLAR BU İŞİN ASLI BU"

23 Haziran İstanbul seçimlerinde Ak Parti'nin hazırlıklarına da değindi Erdoğan.

" İBB. SEÇİMLERİNE MALUM 10 GÜN KALDI GENEL MERKEZİMİNDE PLANLAMALR ÇERCEVESİNDE YÜZYÜZE İLETİŞİMİ ESAS ALAN BİR ÇALIŞMA SÜRDÜRÜYORUZ"
"MİLLİETİMİZ SANDIĞA YASITTIĞI İRADESİNE SAHİP ÇIKMAK 31 MARTTAKİ GİBİ HIRSIZLIKLARIN ÖNÜNE GEÇMEK İÇİN HAZIRLIKLAR İÇİNDEYİZ"

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz