Soylu ile Karamollaoğlu arasında "pasaport" polemiği

Soylu ile Karamollaoğlu arasında "pasaport" polemiği

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, pasaport yenileme talebinin "terör" gerekçesiyle geri çevrildiğini iddia etmesi yeni bir tartışma başlattı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Böyle bir şey söz konusu değil" diyerek olayı yalanladı. Karamollaoğlu'ndan "Hiç olmazsa yanlış yaptıklarını kabul etsinler" yanıtı geldi.

KARAMOLLAOĞLU: "YANLIŞLIK OLMUŞ DİYEBİLİRLER EN FAZLA SÖYLEYECEKLERİ YANLIŞLIK OLMUŞ. HİÇ OLMAZSA YANLIŞ YAPTIKLARINI KABUL ETSİNLER AMA YOK BÖYLE BİR ŞEY DEMEK AYIPTIR. BU YALAN SÖYLEMEKTİR. "

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, pasaportunu yenilemek istedi ancak "isminin terörle iltisaklı olduğu" gerekçesiyle o sırada yeni pasaport verilmedi.

Karamollaoğlu'nun yaklaşık bir önce yaşadığı bu olayı canlı yayında anlatması üzerine yeni bir tartışma başladı.

SOYLU: "BİR YIL ÖNCE 6 TEMMUZ 2018'DE BİR MÜRACAAT SÖZ KONUSU. 12 TEMMUZ 2018'DE DE PASAPORTUNU SAYIN TEMEL KARAMOLLAOĞLU ALIYOR. NE NÜFUS İDARESİNDE, NE DE EMNİYETTE, SİSTEMİMİZDE BÖYLE BİR KAYDIMIZ SÖZ KONUSU DEĞİL. YANİ BİR TERÖR İŞİ OLABİLMESİ İÇİN BİR TERÖR HADİSESİ OLMASI LAZIM. "

KARAMOLLAOĞLU: "BENİM SÖYLEDİĞİM SÖZLER ÇOK AÇIK VE NET VE BEN BUNU İSPATA DA HER ZAMAN AÇIĞIM. BEN GİTTİĞİM ZAMAN BANA SÖYLENEN "BİZ SİZE PASAPORT VEREMEYİZ" NİYE? KARŞISINDA BÖYLE BİR İFADE VAR. HEMEN BENİ ARADILAR ONU DA SÖYLÜYORUM "O İBARE KALDIRILDI 2-3 GÜN İÇİNDE PASAPORTUNUZ GELECEK"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, olayı "seçim malzemesi" olarak değerlendirdi, Karamollaoğlu'nun yanıtı gecikmedi.

SOYLU: "BÖYLE BİR ŞEY SÖZ KONUSU DEĞİL. BİR YIL ÖNCE NASIL BÖYLE BİR DURUM TEKRAR MEYDANA GELDİ BEN BUNU ANLAYABİLMİŞ DEĞİLİM. SADECE BEN BUNUN BİR SEÇİM MALZEMESİ OLARAK, BİRTAKIM TELEVİZYONLAR TARAFINDAN KULLANILDIĞINI DÜŞÜNÜYORUM. "

KARAMOLLAOĞLU: "BAKANLIK BOŞ KONUŞMA VEYA BİRİSİNE DURDUK YERE CEVAP VERME YERİ DEĞİLDİR DÜZGÜN İCRAAT YAPMA YERİDİR ADAM OLMA YERİDİR. GERÇEKLERİ KİMSE SAKLAMASIN. BEN YALAN SÖYLEMEM. İTHAM ETMEK İÇİN DE SÖYLEMEDİM BİR GERÇEK GÖRÜLSÜN DİYE SÖYLEDİM."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz