CHP'li Kaya'dan eğitim değerlendirmesi

CHP'li Kaya'dan eğitim değerlendirmesi

2018-2019 eğitim- öğretim dönemi cuma günü sona eriyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya,eğitimde sürekli sistem değiştiğini ve öğrencilerin kafasının karıştığını söyledi. Öğretmenlerin sorunlarını sıralayan Kaya kötü karnenin suçlusu öğrenciler değil sistem açıklamasında bulundu.

"ÖĞRETMENLERİMİZ VE ÖĞRENCİLERİMİZ, VELİLERİMİZ ŞUNU ÇOK İYİ BİLİYORLAR Kİ GEÇİRDİKLERİ DÖNEM ZOR BİR DÖNEMDİ. SÜREKLİ SİSTEM DEĞİŞİKLİĞİ İLE ÖĞRETMENİN, ÖĞRENİCNİN VE VELİNİN KAFASI KARIŞTIRILDI AMA ORTAYA ÇIKAN HİÇBİR YARARLI İŞİN OLMADIĞINI HEPİMİZ İZLEYEREK GÖRDÜK."

CHP'nin eğitimden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya eğtim-öğretim dönemi biterken partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenledi, geçen dönemini değerlendirdi.

"ÖĞRETMENLER ARASINDAKİ AYRIMA SON VERİLMEDİ. SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER KADERİNİN NASIL OLACAĞINI HALA BİLMİYOR. "
"ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERİN MAAŞLARININ İYİLEŞLTİRİLECEĞİ SÖZÜ VERİLMESİNE RAĞMEN BU SÖZ DE TUTULMADI. YANİ ÖĞRETMENLER ARASINDAKİ AYRIM SÖZÜ TUTULMADI, ÖĞRETMENLERE 3600 EK GÖSTERGE SÖZÜ TUTULMADI, ÜCRETLERDE İYİLEŞTİRME YAPILACAĞI SÖZÜ TUTULMADI "

Kaya, bekleyen adayların atamalarının yapılmadığını söyledi. Atanamayan öğretmen sayısının 460 bine çıktığını belirten Kaya, karne üzerinden velilere seslendi.

"KENDİNİZİ SUÇLU GÖRMEYİN, KABAHAT SİZDE DEĞİL, KABAHAT BİZ SİYASİLERDE, KABAHAT ÖĞRETEMEYTEN ÖĞRETMENDE DEĞİL, SÜREKLİ SİSTEM DEĞİŞTİREN SİYASİLERDE, ÇOCUĞUNUZDA KABAHAT ARAMAYIN"

Yıldırım Kaya AK Parti'ye eğitim üzerinden verdikleri karneyi de paylaştı.

"ATATÜRK İLKE VE İNKILAPLARINA BAĞLILIK BİRİNCİ DÖNEM SIFIRDI, İKİNCİ DÖNEM DE HİÇ İLERLEME KAYDETMEMİŞ, SARAYA BAĞLILIK, BİRİNCİ DÖNEM YÜZDÜ, İKİNCİ DÖNEM DE YÜZ"

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz