Rus gazetelerinden ev hapsindeki gazeteciye destek

Rus gazetelerinden ev hapsindeki gazeteciye destek

Rusya'da gazeteler, uyuşturucu suçlamasıyla hakkında ev hapsi kararı alınan gazeteci İvan Golunov’a destek verdi... Golunov üzerinde yapılan uyuşturucu testlerinin negatif olduğunu hatırlatan gazeteler, “Hepimiz İvan Golunov’uz” manşeti ile çıktı.

Rusya’nın önde gelen gazetelerinden Vedomosti, Kommersant ve RBK, hakkındaki uyuşturucu suçlamasıyla ev hapsi kararı verilen gazeteci İvan Golunov’a destek açıklamasıyla çıktı.

Gazeteler, “Hepimiz İvan Golunov’uz” manşetiyle çıkarken, ilk sayfada başka başlığa yer verilmedi. Ayrıca üç gazete tarihlerinde ilk kez manşetlerini ortak bir açıklama için ayırmış oldu.

Ortak açıklamada, “İvan Golunov’un suçluluğuna ilişkin soruşturma çerçevesinde sunulan kanıtları ikna edici bulmuyoruz. Gözaltına alınma koşulları da, soruşturma işlemleri sırasında yasaların ihlal edildiğine ilişkin büyük şüphe uyandırıyor” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada ayrıca “Golunov’un gözaltına alınması ve tutuklanmasının gazetecilik faaliyetleri ile bağlantılı olduğu ihtimalini dışlamıyoruz” denildi..

Golunov üzerinde yapılan uyuşturucu testlerinin de negatif çıktığı hatırlatıldı...
Golunov’un avukatı Pavel Çikov da, müvekkilinden alınan avuçiçi ve tırnak örneklerinde uyuşturucu madde bulunmadığını duyurdu..

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz