Kara kuvvetleri komutanlığı'nda "ankesör" operasyonu

Kara kuvvetleri komutanlığı'nda "ankesör" operasyonu

Fetullahçı Terör Örgütü ile mücadele kapsamında yurt genelinde operasyonla sürüyor. Çoğunluğu asker ve aktif görevde olan çok sayıda kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ soruşturması kapsamında Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nda görevli 48'i muvazzaf aktif görevdeki astsubay, 2'si elebaşı, 52 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Örgütün elebaşları ile ankesörlü ve kontörlü telefonlardan haberleştikleri belirtilen zanlıların yakalanması için Ankara merkezli 25 ilde eş zamanlı operasyon başlatıldı.

33 şüpheli gözaltına alındı. Elabaşlardan birinin Tarım ve Orman Bakanlığı diğerinin ise Sağlık Bakanlığı'nda aktif görevde olduğu belirtildi.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen FETÖ soruşturmasında da örgütün yeni eğitim yapılanmasına yönelik çalışmada yer aldıkları iddiası ile 56 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Örgütün kapatılan dershanelerine alternatif olarak açıldığı öne sürülen 6 özel eğitim kurumuna baskın düzenlendi.

Aralarında kadınların da bulunduğu şüphelilerden 25'i gözaltına alındı, ayrıca bazı bazı bilgisayar ve dokümanlara el konuldu.

Kocaeli merkezli 10 ilde de operasyon vardı.

FETÖ'nün, Türk Silahlı Kuvvetleri'ndeki yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında aralarında yarbay, binbaşı ve yüzbaşının da olduğu 15 şüpheli hakkında yakalama kararı verildi.

3'ü aktif görevde olan zanlıların yakalanması için operasyon başlatıldı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz