Hakkari'de PKK işçilere saldırdı

Hakkari'de PKK işçilere saldırdı

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde teröristlerin sınır ötesinden ateş açması sonucu yol yapımında çalışan 2 işçi hayatını kaybetti, 1 işçi yaralandı. Saldırının ardından bölgede hava destekli operasyon başlatıldı. iki işçinin naaşları, Van'ın Erciş ilçesinde toprağa verildi. Terörle mücadele operasyonları ise yurt içinde ve sınır ötesinde aralıksız devam ediyor...

Yüksekova ilçesine bağlı Çobanpınar bölgesinde yol yapım çalışması yürüten işçilere, sınırın İran tarafından PKK'lı teröristlerce uzun namlulu silah ve roketlerle saldırı düzenlendi.

Saldırıda 2 işçi hayatını kaybetti, bir işçi yaralandı.

Yaralı işçi, helikopterle Yüksekova Devlet Hastanesi´ne kaldırıldı.

PKK´lı teröristlerin ateş açtığı bölgeye intikal eden güvenlik güçleri, sınırın diğer tarafını uzun namlulu silahlarla ateş altına aldı.

Teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için bölgede hava destekli operasyon başlatıldı.

saldırıda hayatını kaybeden iki işçinin naaşı, memleketleri Van'ın Erciş ilçesinde toprağa verildi.

57 yaşındaki Abdurrahman Bilici ve 29 yaşındaki amcasının oğlu Mehmet Sait Bilici'nin naaşları, yakınları tarafından Erciş ilçesindeki Merkez Kara Yusuf Paşa Camisi'ne getirildi.

Öğle namazından sonra kılınan cenaze namazının ardından naaşlar, ambulansa taşındı.

Seyyid Muhammed Kabristanlığı'na getirilen iki işçi, gözyaşları arasında toprağa verildi.

Yurtiçinde ve sınır ötesinde terör operasyonları ise hız kesmeden devam ediyor... Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Afrin'de terör örgütü PKK/YPG'nin, 9 Haziran'da Tel Rıfat'tan gerçekleştirdiği saldırı sonrası bölgede yerleri tespit edilen teröristlerin, ağır silahlarla yoğun şekilde atış altına alındığı hatırlatıldı. Bu atışlar sonucu saldırıyı yapan teröristlerin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Açıklamada, "Bölgede, 9 Haziran'da, ateş destek vasıtalarımızla yoğun şekilde ateş altına alınan saldırıyı gerçekleştiren teröristlerden 10'unun etkisiz hale getirildiği tespit edilmiştir. Bölgedeki terörle mücadelemiz son terörist de etkisiz hale getirilene kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir" ifadesine yer verildi.

Öte yandan, Diyarbakır Lice'de 3 Haziran'daki operasyonda etkisiz hale getirilen 5 teröristten birinin gri kategoride aranan bir elebaşı olduğu belirlendi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz