Bahçeli Sosyal medyadan gündemi değerlendirdi

Bahçeli Sosyal medyadan gündemi değerlendirdi

Milliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet Bahçeli; İstanbul büyükşehir belediye başkan adayları Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım'ın katılacağı televizyon yayınında moderatör olarak gazeteci İsmail Küçükkaya'nın belirlenmesini eleştirdi... Bahçeli, "Şayet Küçükkaya'nın moderatörlüğü kesinleşirse 16 Haziran Pazar akşamı 21.00'den itibaren televizyon izlemeyeceğim. Adayların tartışmasını takip etmeyeceğim" dedi... MHP Genel başkanı, Milli Takım'a İzlanda'da yapılan saygısızlığa da sert tepki gösterdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli,16 Haziran Pazar akşamı yapılacak Binali Yıldırım - Ekrem İmamoğlu programını İsmail Küçükkaya'nın yönetecek olmasını eleştirdi.

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalar yapan Bahçeli, "Hayret etmemek mümkün değil, İsmail Küçükkaya’nın hangi vasıflarından dolayı böylesi önemli bir program için tercih edildiğini anlayabilmiş değilim" ifadesini kullandı.

Küçükkaya'nın; Cumhur İttifakı ve MHP'ye husumet besleyen tavırları olduğunu savunan Bahçeli, "Tarafsız değildir, samimi değildir, yeterli hiç değildir" dedi.

MHP lideri, gazeteci Küçükkaya'nın moderatörlüğünün kesinleşmesi halinde İmamoğlu-Yıldırım yayınını izlemeyeceğini belirtti.

Cumhur İttifakı’nın başarılı olması konusunda samimi ve heyecanlı olduklarını belirten MHP lideri, açıklamasını "İşi gücü bırakıp şahsım ve partimizle ilgili spekülasyon yapan müfteri korosuna en iyi cevap, 23 Haziran’da sandıkta verilecektir" diye sürdürdü.

Devlet Bahçeli, Binali Yıldırım'ın kullandığı "Kürdistan ve Lazistan" ifadeleriyle ilgili suskun kaldığı yönünde muhalefetten gelen eleştirileri de yanıtladı.

Bahçeli, açıklamasında "Türkiye’de Kürdistan ve Lazistan yoktur. Bundan sonra da olamayacaktır" vurgusuna yer verdi.

Bahçeli, Milli Takım'a İzlanda'da yapılan saygısızlığa da sert tepki gösterdi.

Yaşananları, "rezalet, kabalık, komplo ve skandal ötesi" diye niteleyen Bahçeli, "İzlanda’yı kınıyorum, bu ülkeye verilen notayı da çok yerinde ve isabetli değerlendiriyorum" yorumunda bulundu.

MHP liderinin gündeminde Doğu Akdeniz'deki enerji kaynak aramalarına ilişkin gelişmeler de vardı.

Doğu Akdeniz'de Türkiye'ye tuzak kurulmak, egemenlik haklarına kastedilmek istendiğini belirten Bahçeli, "Rum Yönetimi'nin, Fatih sondaj gemimizin çalışanları ve TPAO ile iş birliği yapan yabancı şirketlerin yöneticileri hakkında tutuklama kararı çıkarması hukuksuzdur, kepazeliktir" ifadesini kullandı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz