Dolar yeni haftaya hareketli başladı

Dolar yeni haftaya hareketli başladı

Bayramda son iki ayın en düşük seviyesine indikten sonra, yeniden yükselişe geçen dolar kuru, yeni haftada dalgalı seyrediyor... Gözler ise, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın 12 Haziran'da vereceği faiz kararında...

Amerikan Merkez Bankası Fed'in faiz indireceği beklentisi ve S-400 krizindeki iyimserlikle, bayramda 5 lira 66 kuruş seviyesine kadar inen dolar kuru, yeniden yükselişe geçmişti.

Yeni haftaya 5 lira 85 kuruş seviyesinde başlayan dolar, inişli çıkışlı seyrini sürdürüyor. Euro, 6 lira 50 kuruşun üzerinden işlem görüyor.

DOLAR 5.78 TL
EURO 6.54 TL

" DALGALI BİR SÜREÇ BİR YÜKSELİYR BİR DÜŞÜYOR"

Ekonomist Oğuz Demir'e göre, doların dalgalı seyrinin nedenlerinden biri küresel ticaret savaşları...

"2 YERDEN BAKALIM DIŞARDA KÜRESEL TİCARET SAVAŞLARININ BİR OLUMLU BİR OLUMSUZ HAVA ESTİRMESİ...BİZİM GİBİ ÜLKELERİ DE ETKİLYOR"

Demir, S-400 krizinin de kur hareketinde belirleyici olduğunu vurguluyor.

"S400 MESELESİNDE KAFA ARIŞIKLIĞI VAR. TRUMPIN NASIL POZİSYON ALACAĞI.. BURAYI İZLİYOR OLCAZ. BUNA GÖRE DÖVZDE HAREKET OLACAK. BURDAKİ MESELE ABD VE TR NİN NASIL POZİSYON ALCAĞIYLA İLGİLİ"

Kur gibi altın da dalgalı hareket ediyor. Borsa İstanbul'da ise oklar yukarı yönlü...

GR ALTIN 247 TL
BİST 93 BİN 914

Piyasaların gözü bir taraftan da 12 Haziran'daki Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası faiz kararında... Beklenti ise, faizin sabit bırakılacağı yönünde...

"PİYASANIN AKIŞINI MB NİN DEĞİŞTİRMEYECEĞİ YÖNÜNDE BEKLENTİ VAR. MB NİN HAREKETSİZ KALMASININ EN DOĞRU OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM"

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz