İçişleri bakanı'ndan sığınmacı açıklaması

İçişleri bakanı'ndan sığınmacı açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gündeme ilişkin açıklamalar yaptı. S-400 savunma sistemi alımına değinen Soylu "Eğer almazsak yanlış yaparız" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul'da esnaf ziyaretinde bulundu; Muhtarlarla biraraya geldi.

Türkiye'deki sığınmacılar ile ilgili konuşan Soylu, İstanbullulardan 6 ay süre istedi.

"TÜRKİYE'DEKİ HAYAT NİZAMINA VE KAMU DÜZENİNE UYMALARINI SAĞLAMAK GÖREVİMİZ. YANLIŞ YAPAN VARSA BEDELİNİ ÖDETİP GÖNDERECEĞİZ. SADECE SURİYELİLERİN DEĞİL, AFGANİSTAN, PAKİSTAN, AFRİKALILAR VE DİĞER ÜLKELERDEN GELEN İNSANLARIN BURAYA UYMALARI GEREKİYOR.BİZE 6 AY SÜRE VERSİNLER. DÜKKANLARDA GAYRİRESMİ KALABİLECEK BİR TEK KİŞİ BIRAKMAYACAĞIZ. İSTANBUL'DA GEÇEN YIL 4 BİN 500 KİŞİYİ YURT DIŞINA, KENDİ MEMLEKETLERİNE GÖNDERDİK. BU YIL BU SAYIYI 50 BİNE ÇIKARACAĞIZ. BU ŞU DEMEKTİR, UYAN KALIR. VE ORALARDA DA GÜVENLİ BÖLGE OLDUĞU SÜRECE BU GERİ GİDİŞ DEVAM EDECEKTİR. "

Bakan; tartışmaları yoğunlaşan S-400 alımı ile ilgili de konuştu.

"S-400 İÇİN MÜCADELE EDİYORUZ. DERDİMİZ NE? EĞER ALMAZSAK YANLIŞ YAPARIZ. ÇÜNKÜ S-400 ALMA GÜNÜMÜZ BİZİM BUGÜNDÜR. S-400 BİR ÖZGÜRLÜK VE BAĞIMSIZLIK DEKLARASYONUDUR. KİM TÜRKİYE'NİN ÖZGÜRLÜK VE BAĞIMSIZLIĞINI İSTİYORSA. S-400 MESELESİNDE EVET HÜKÜMET DOĞRU YAPIYOR DİYE HAYKIRMALIDIR. AMERİKA'DAN İSTEDİK, VERDİN Mİ, VERMEDİN. ÇAMURA YATTI. ŞİMDİ KENDİMİZ ALIYORUZ, BUGÜN GÜCÜMÜZ YETTİ. DÜN YETSEYDİ, DÜN ALIRDIK. BUNDAN GERİ DÖNMEMEK LAZIM"

Soylu, Türkiye'ye son 2 yıldır ekonomik saldırı yapıldığını da söyledi.

"GEZİ OLAYLARINDAN, 17-25 ARALIK'A, 6-7 EKİM OLAYLARINDAN 15 TEMMUZ'A KADAR UYGULADIKLARI SALDIRI, EKONOMİK SALDIRIDIR.TÜRKİYE'NİN EKONOMİSİNİ RAYINDAN ÇIKARMAK HEDEFLERİNDEN UZAKLAŞTIRMAK İÇİN. BİR KISMINDA BAŞARILI OLDULAR. BAŞARILI OLAMADIKLARI YEGANE YIL, ÖNÜMÜZDEKİ 4-4,5 YILDIR. ŞİMDİ ONA DA BİR ÇAPAK TAKMAYA ÇALIŞIYORLAR."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz