İmamoğlu: "Vali Bey bize tuzak kurdu"

İmamoğlu: "Vali Bey bize tuzak kurdu"

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu da, Ordu Havalimanı'ndaki VIP tartışmasıyla ilgili konuştu. "Vali'den özür beklediğini" söyleyen İmamoğlu, özel uçak tartışması üzerinden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu eleştirdi.


CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Karadeniz ziyaretine değinen İmamoğlu, Ordu havalimanındaki VIP bölümüne alınmamasıyla ilgili açıklama yaptı.

BEN TRABZON’A İNDİĞİM ANDAN İTİBAREN VIP KAPISINDA KARŞILANDIK. KALABALIK BİR İNSANLA TRABZON’A GİRİŞ YAPTIK. BİZİM TRABZON’A GİRİŞİMİZDE BİR KOLAYLAŞTIRMA OLDU. AYNI DÜŞÜNCE ORDU İÇİN DE DÜŞÜNÜLDÜ .VIP KAPISININ ÖNÜNDE NE OLUP BİTTİĞİNDEN HABERDAR DEĞİLDİM. BEN VATANDAŞLARIMIZLA FOTOĞRAF ÇEKİNİYORUZ. TRABZON MİLLETVEKİLİMİZ BENİM KOLUMA GİRİP İÇERİ GİRDİK. BİZİM VIP’DEN GEÇMEMİZE DÖNÜK BİR ENGEL OLUŞTURULACAKSA KAPATIRSIN IŞIKLARI KİMSEYİ İÇERİ ALMAZSIN. AMA SİZ KAPIYI AÇIK BIRAKIYORSUNUZ. KAPIDAN İÇERİ İNSANLAR GİRİYOR. BENİM ANNEM, BABAM ÇANTALARINI XR CİHAZINDAN GEÇİRİYORLAR. BEN İÇERİ GİRİYORUM. AÇIK SÖYLEMEK GEREKİRSE VALİ BİZE BİR TUZAK KURDU.

İmamoğlu, VIP bölümünde yaşanan tartışmayı da anlattı.

HER ŞEKLİYLE YAKLAŞIMIM ORTADA. BENİM GERÇEK YÜZÜM ORTADA. BURADAN PİRİM ÇIKARTMAK, BAŞKA İFADELER ÇIKARTMAK BASİTLİK ÇABASIDIR. GEREKTİĞİ ORTAMDA GEREKEN CEVABI VERECEĞİM AMA ISKALANAN BAŞKA ŞEYLER VAR.

Ekrem İmamoğlu, "yaşananlardan dolayı özür dileyecek misiniz?" sorusuna da, "Vali bey bizden özür dileyebilir" yanıtını verdi.

KURMUŞ OLDUĞU TUZAKTAN DOLAYI BİZDEN ÖZÜR DİLEYEBİLİR. BEKLİYORUZ ZATEN. BEN HANGİ KISIMLA İLGİLİ ÖZÜR DİLEYECEĞİM BİLMİYORUM. POLİSİN AYAĞINA BASMIŞSAM ÖZÜR DİLEYEBİLİRİM. YA DA POLİSE TERS BİR TAVIRDA BULUNMUŞSAM ÖZÜR DİLEYEBİLİRİM AMA BEN GİDİP POLİSTEN HELALLİK İSTEDİM.

İmamoğlu, kendisine özel uçak tahsis edildiği yönündeki tartışmalar üzerinden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu eleştirdi.

BİZ KİMSEDEN UÇAK TAHSİS ALMIŞ DEĞİLİZ. AYIPTIR, GÜNAHTIR. FİRMA AÇIKLAMA YAPTI. BİZİM DE HER TÜRLÜ BELGEMİZ VARDIR. DEVLETİN İMKANLARI İLE PROPAGANDA YAPMA, HEPİMİZİN VERGİLERİ İLE PROPAGANDA YAPMA KONUSUNDA BİR AÇIKLAMASI OLACAK MI? BENİM 3 ÇOCUĞUM VE EŞİMLE İLGİLİ YAPMIŞ OLDUĞUM TATİLİN, NEREYE GİTTİĞİME İLİŞKİN TAKİBE ÇALIŞAN SAYIN İÇİŞLERİ BAKANI’NI KINIYORUM.

İmamoğlu, bakan soylu'ya eleştirilerini sertleştirerek sürdürdü...

SAYIN BAKAN’IN BU SÜREÇTE YARATTIĞI VE YAŞATTIĞI İFTİRALAR VE YALANLAR, TERÖR ÖRGÜTÜ İLE YAN YANA ANMA İSTEĞİ… KİM YALAN VE İFTİRA ATIYORSA O İNSANIN ÖNCE AYNAYA BAKMASI LAZIM

Ekrem İmamoğlu'nun gündeminde rakibi Binali Yıldırım ile ortak çıkacağı canlı yayın da vardı.

BU KONUNUN 17 YIL SONRA TARTIŞMAYA AÇILMASI MUTLU ETTİ. YILDIRIM’LA YAPILACAK OLAN CANLI YAYIN DA YARIN KESİNLEŞİR

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz