Erdoğan: "ortada başka bir oyun var"

Erdoğan: "ortada başka bir oyun var"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, batılı ülkelerin İstanbul seçimi üzerinden büyük bir oyun peşinde olduklarını söyledi... Erdoğan, "Ekonomide yaşadığımız sıkıntıları sadece kendi dinamiklerimizin ürünü zannedenler, oynanan büyük oyundan bihaber olanlardır" dedi.

"EĞER BU SEÇİMLERİN SONUÇLARINI DIŞARIDA BİRİLERİ İSTANBUL HALKINDAN DAHİ YAKINDAN TAKİP EDİYOR, SAF TUTUYOR, SEVİNÇ ÇIĞLIKLARI VEYA ÜZÜNTÜ BEYANLARI SERDEDİYORSA ORTADA BAŞKA BİR OYUN VAR DEMEKTİR."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da, Üsküdar Belediyesi'nin düzenlediği iftar programında konuştu. Gündeminde İstanbul büyükşehir belediye başkanlığı seçimleri, hedefinde batılı ülkeler vardı.

"31 MART'TA BATI, AVRUPA'NIN DEĞİŞİK ÜLKELERİ, KAZANDI DİYE ZANNETTİKLERİ İSİM İÇİN NASIL EĞLENDİKLERİNİ GÖRDÜNÜZ DEĞİL Mİ? BU İŞİN ARKASINDA NELERİN OLDUĞUNU HALEN ANLAMADIK MI? NELERİN DÖNDÜĞÜNÜ ANLAMADIK MI?"

Erdoğan, bölgede yaşanan gelişmelere dikkati çekti.

"HEDEFLERİMİZE ULAŞTIĞIMIZDA DA ARTIK ÜLKEMİZİN ÖNÜNDE BAMBAŞKA KAPILAR AÇILACAK VE DÜNYADA DEVLER LİGİNE ÇIKMIŞ OLACAĞIZ DEMEKTİR. ÜLKEMİZDE BİR KESİM HALEN BU BÜYÜK OYUNU GÖRMEKTE ZORLANIYOR. SURİYE, IRAK, LİBYA, KIBRIS MESELELERİNİ SADECE BU ÜLKELERİN MESELESİ SANANLAR, DÜNYAYA GÖZLERİNİ KAPATANLARDIR. EKONOMİDE YAŞADIĞIMIZ SIKINTILARI SADECE KENDİ DİNAMİKLERİMİZİN ÜRÜNÜ ZANNEDENLER, OYNANAN BÜYÜK OYUNDAN BİHABER OLANLARDIR. "

Türkiye'nin son 6 yılda çok önemli mücadeleler verdiğini söyleyen Erdoğan, buna İstanbul seçimlerinin de dahil olduğunu ifade etti.

" SİZLERDEN 23 HAZİRANDA SANDIĞA VE SANDIK SONUÇLARINA SIKI BİR ŞEKİLDE SAHİP ÇIKMANIZI İSTİYORUM. HER NE SEBEPLE OLURSA OLSUN SANDIĞA GİTMEMEK BAŞKALARININ O SANDIKTA ORTAYA KOYDUKLARI İRADEYE TESLİM OLMAK DEMEKTİR."

Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbullulardan Cumhur İttifakı'nın adayı Binali Yıldırım'a oy vermelerini istedi.

"HAYATINDA HİÇBİR BAŞARISI OLMAYAN, ESERLERİYLE DEĞİL, SADECE HOYRATLIK, HAKARET, TEHDİT, TAHAMMÜLSÜZLÜK, BÜTÜN BUNLARLA GÜNDEME GELEN BİR KİŞİYE BENİM VATANDAŞIMIN İSTANBULU EMANET ETMEYECEĞİNE İNANIYORUM. "

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra Esenler'de düzenlenen Kadir Gecesi Programı'na katıldı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz