MGK toplantısı sona erdi

MGK toplantısı sona erdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan ve Pençe Harekatı'nın ele alındığı Milli Güvenlik Kurulu toplantısının ardından yayımlanan bildiride, terörle mücadele vurgusu yapıldı.

Milli Güvenlik Kurulu, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.

Beştepe'de üç buçuk saat süren toplantıda başta Kuzey Irak'ta yürütülen Pençe harekatı olmak üzere İdlib ve Doğu Akdeniz konuları ele alındı.

Toplantının ardından yayımlanan bildiride Kuzey Irak'ta yuvalanan PKK terör örgütüne karşı başarıyla yürütülen Pençe Harekatı'nın kapsamlı bir şekilde değerlendirildiği ifade edildi.Türkiye'nin bütün terör örgütleriyle geçmişte olduğu gibi aynı azim ve kararlılıkla mücadelesine devam edeceği vurgulandı.

Suriye rejimi tarafından gerçekleştirilen İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'nde yaşayan sivil halka yönelik saldırıların İdlib Mutabakatı'na aykırı olduğu ve Astana ruhunu zedelediği belirtildi. Suriye'de yeni bir insani krize ve kitlesel göçe engel olmak maksadıyla ilgili ülkelerle temasların sürdürüldüğü kaydedildi.

Kıbrıs Adası ve çevresinde son dönemde yaşanan gelişmelerle ilgili,Türkiye’nin Doğu Akdeniz'de uluslararası hukuka uygun faaliyetlerine devam edeceğinin altı çizilerek bölgede oldubittilere izin verilmeyeceğini açıkladı.

Bildiride ayrıca Türkiye'nin Sri Lanka'da müslümanlara yönelik terör saldırılarına da yer verildi. Türkiye'nin Sri Lanka'da masum insanları hedef alan ırkçı terör saldırısını şiddetle kınadığı ve Sri lanka halkının acılarını paylaştığı belirtildi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz