Ankara'da FETÖ'nün TSK yapılanmasına operasyon

Ankara'da FETÖ'nün TSK yapılanmasına operasyon

Fetullahçı Terör Örgütü'ne yönelik operasyonlar sürüyor... Bu kapsamda Ankara'da çok sayıda asker ve öğretmen hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca FETÖ'nün Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri Komutanlıkları'ndaki illegal yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında 11'i elebaşı, 41'i muvazzaf asker, 140 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Başsavcılıktan yapılan açıklamada, şüphelilerin ankersörlü telefonlar aracılığıyla örgütün elebaşlarıyla haberleştikleri belirtildi.

Aralarında albay, yarbay, binbaşı gibi üst rütbelerdeki askerlerin de bulunduğu zanlıları yakalamak için operasyon başlatıldı.

Ankara'daki bir başka soruşturmada ise FETÖ'nün gizli haberleşme programı ByLock'u kullandıkları gerekçesiyle 9 öğretmen hakkında gözaltı kararı verildi.

Eş zamanlı operasyonlarda şüphelilerden 5'i yakalandı. Diğer zanlılar aranıyor.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ'nün bilişim yapılanmasına yönelik soruşturmada ise 74 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Zanlıların yakalanması için operasyon başlatıldı.

Bu arada FETÖ soruşturması kapsamında aranan eski Sinop Emniyet Müdürü, İzmir'in Torbalı ilçesinde yakalandı.

Eski Yargıtay üyesi Mustafa Akarsu'nun yargılandığı davada ise karar çıktı. FETÖ üyeliğinden 10 yıl hapis cezası alan Akarsu, Emekli Askeri Hakim Albay Ahmet Zeki Üçok'a verilen hapis cezasını onayan hakimdi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz