19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna giden yolda ilk adımın atıldığı tarihi günün 100. yıldönümü coşkuyla kutlanıyor... Ankara'da kutlamaların ilk adresi Anıtkabir'di. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, beraberindeki gençler ile Ata'nın huzuruna çıktı.


19 Mayıs 1919... Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıktığı ve milli mücadele ateşini yaktığı tarihi gün...

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda Ankara'da ilk resmi tören her zaman olduğu gibi Anıtkabir'de yapıldı.

Tören; Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun , 81 il'in yanı sıra Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden gelen temsilci gençler, öğrenciler ve Bakanlık çalışanlarından oluşan heyetle, Aslanlı Yol'dan yürüyüşü ile başladı.

Bakan kasapoğlu kırmızı beyaz karanfillerden oluşan çelengi mozoleye bıraktı.

Ardından Saygı Duruşu'nda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Daha sonra Misak-ı Milli kulesine geçen Bakan, Anıtkabir Özel Defterini imzaladı.

BÜYÜK ATATÜRK CUMHURİYETİ EMANET ETTİĞİNİZ GENÇLERİMİZ; SADAKATLE, ŞEHİT VE GAZİLERİMİZİN MUKADDES EMANETİ OLAN CUMHURİYETİMİZE, DEMOKRASİMİZE, VATANIMIZA VE MİLLETİMİZİN HUKUKUNA SAHİP ÇIKMAKTADIR.BİZ DE GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI OLARAK; BİLGİLİ, SAĞLIKLI, AHLAKLI, ERDEMLİ, MANEVİ VE KÜLTÜREL DEĞERLERİMİZİ SAHİPLENEN, KENDİNE, ÜLKESİNE VE İNSANLIĞA SORUMLULUKLARINI HİSSEDEN GENÇLİĞİMİZ İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ. SON NEFESİMİZE KADAR ÜLKEMİZE, VATANIMIZA SAHİP ÇIKACAĞIMIZA VE TUTUŞTURDUĞUNUZ İSTİKLAL RUHUNU YAŞATACAĞIMIZA SÖZ VERİYORUZ.19 MAYIS 1919'UN 100. YIL DÖNÜMÜNDE, SİZİ, BÜTÜN KAHRAMANLARIMIZI VE AZİZ ŞEHİTLERİMİZİ ŞÜKRANLA, MİNNETLE VE RAHMETLE ANIYOR, AZİZ HATIRANIZ ÖNÜNDE HÜRMETLE EĞİLİYORUM.RUHUNUZ ŞAD OLSUN

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz