İstanbul'da 19 Mayıs kutlamaları

İstanbul'da 19 Mayıs kutlamaları

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Milli Mücadele'yi başlatmak için Samsun'a çıkışının 100. yılı İstanbul'da da renkli görüntülere sahne oldu.


Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Milli mücadeleyi başlatmak için Samsun'a çıkışının 100. yılı İstanbul'da da coşkuyla kutlandı.

Taksim'de Cumhuriyet Anıtı'nda tören düzenlendi.

Törene; İstanbul Vali Yardımcısı Ahmet Hamdi Usta, Beyoğlu Kaymakamı Mustafa Demirelli, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun aralarında bulunduğu siyasi parti temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve gaziler katıldı.

İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü çelengi, Cumhuriyet Anıtı önüne konulduktan sonra saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Törenin ardından parti ve Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri de Cumhuriyet Anıtı'na çelenk koydu.

Kutlamalar renkli görüntülere de sahne oldu. İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği,100 klasik araçla, tarihi Galata Köprüsü üzerinde konvoy oluşturdu. Türk bayraklarıyla süslenmiş araçlar Galata Köprüsü üzerinde biraraya geldikten sonra Dolmabahçe'ye ilerledi. Sonrasında konvoy Sarıyer'e doğru hareket etti.

Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'nda da havalimanı yetkilileri, yolculara terminal girişinde Türk Bayrağı dağıttı.

Gidiş terminalinde 3 saat boyunca bando dinletisi yapıldı. 52 öğrencinin hazırladığı 3 boyutlu ve yağlı boya temalı 17 eser de sergi salonunda ziyarete açıldı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz