Başkent Üniversitesi'nde Hemşirelik Haftası

Başkent Üniversitesi'nde Hemşirelik Haftası

Üçüncü Başkent Üniversitesi Hemşirelik Günleri Programı, hemşire ve akademisyenleri bir araya getirdi. Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi'nde gün boyu devam eden etkinlikte, "sağlık hizmetlerinde hemşirelerin rolü ve bilimsel yenilikler" ele alındı. Programın açış konuşmasını yapan Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Haberal, hemşirelik mesleğinin önemini vurguladı. Başkent Üniversitesi Kurucusu ve Dünya Organ Nakli Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Haberal da bu özel günde hemşireleri yalnız bırakmadı.


Başkent Üniversitesi'nde Hemşirelik Haftası, "Üçüncü Hemşirelik Günleri Programı" ile tamamlandı.

Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi'nde düzenlenen programa, çok sayıda hemşire ve akademisyen katıldı.

Kürsüye ilk olarak, Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri Bölümü Müdürü Ziyafet Uğurlu çıktı.

ZİYAFET UĞURLU - HABERAL HOCAMIZIN DEDİĞİ GİBİ 7/24 ÇALIŞACAĞIMIZA SÖZ VERİYORUZ...

Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Azize Karahan da meslektaşlarına seslendi.

AZİZE KARAHAN - HEMŞİRELER KİLİT NOKTADIR. DOĞUM ANINDAN ÖLÜME KADAR İNSANLARIN YANINDAYIZ.

Programda konuşan dekanlar da mesleğin önemine ve hemşirelerin sorunlarına değindi.


Kürsüye daha sonra Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Haberal geldi; sağlık hizmetlerinin ekip işi olduğuna işaret etti.

ALİ HABERAL - EN ZOR KOŞULLARDA SAHADA CEPHEDE HEMŞİRE ARKADAŞLARIMIZ HİZMET VERMİŞLER. BAŞKENTTE DE İLK AÇILAN BÖLÜMLERDEN BİRİ OLMUŞTUR. BİZ HEKİMLER AMELİYAT ETTİĞİMİZ HASTALARI SİZE EMANET EDİYORUZ BİR YERDEN SONRA YETKİ VE SORUMLULUK SİZDE OLUYOR.

Haberal, Başkent Üniversitesi'nde hemşirelik eğitimi almanın ve hemşire olmanın önemine de vurgu yaptı.

ALİ HABERAL - BAŞKENTTE HEMŞİRELERİN EĞİTİMİNE BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ. SİZDEN BEKLENTİMİZ MESLEĞİNİZE SAHİP OLUN NE KADAR ÖNEMLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN.

Programın bir de onur konuğu vardı... Başkent Üniversitesi Hemşirelik Yüksekokulu Kurucu Müdürü Prof. Dr. Gülten Uyer, üniversitenin ilk yıllarını anlattı; Başkent Üniversitesi Kurucusu Prof. Dr. Mehmet Haberal'a teşekkür etti.

Prof. Dr. Gülten Uyer'e Başkent Üniversitesi'nin 25. yıl plaketini, mütevelli heyet başkanı Prof. Dr. Mithat Çoruh sundu.

Program, "Herkes İçin Sağlık Hedefine Ulaşmada Hemşirelerin Rolü" paneli ve tez sunumlarıyla devam etti.

Günün sonunda hemşireler ve öğrenciler mini bir konser verdi.

Başkent Üniversitesi Kurucusu ve Dünya Organ Nakli Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Haberal da hemşireler haftasını pasta keserek kutladı.

Prof. Dr. Haberal, etkinliğin onur konuğu Prof. Dr. Gülten Uyer ve diğer hemşirelerle bir süre sohbet etti, fotoğraf çektirdi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz