Hudut kartalları

Hudut kartalları

Kars'ta Taşınabilir Hava Radar Kıta Komutanlığında görevli Mehmetçikler, Türkiye'ye havadan gelebilecek tehditlere karşı 7 gün 24 saat görev yapıyor... Ramazanda da gözleri radar ekranında, elleri tetikte görevlerini icra eden mehmetçikler ülke içinde ve dışında her türlü hava aracını gözetleyerek ülkemizi sınır ötesinden gelebilecek tehditlere karşı koruyor...

Kars'ta 226 numaralı Taşınabilir Hava Radar Kıta Komutanlığında görevli Mehmetçikler, Türkiye'ye havadan gelebilecek tehditlere karşı koruyor...

Mehmetçik; Ermenistan, İran, Azerbaycan, Gürcistan hava sahalarını gözleyerek Türkiye'ye gelebilecek olası tehditlere karşı büyük titizlikle çalışıyor.

7 gün 24 saat görev yapan güvenlik güçleri, vatan savunması yaparken bir yandan da ramazan coşkusunu yaşıyor.

"RAMAZAN AYINDA AİLEMİZDEN UZAKTA BURADA SICAK AİLE ORTAMINDA İFTAR VE SAHURUMUZU YAPIYORUZ. ELİMİZ TETİKTE GÖZÜMÜZ SEMADA, GÖZÜMÜZÜ KIRPMADAN GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ."

Ramazanı sevdiklerinden uzakta buruk ama "vatan borcu" diyerek gururla geçiren Mehmetçikler, elleri tetikte, gözleri semada, kulakları ise iftar vakti okunacak ezanda nöbet tutuyor.

Mutfakta görevli askerler nöbet tutan arkadaşları için iftarlık yemekler hazırlıyor.

İftar vakti ise sırayla yemeğini alan askerler zorlu görevleri ve meşakkatli mesailerinin ardından dualarla oruç açıyor.

Bir yandan oruç açılırken, devriye ve gözetlme görevi de aralıksız devam ediyor...

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz