İyi Parti, "siyasi ayak araştırılsın" dedi; iktidar reddetti

İyi Parti, "siyasi ayak araştırılsın" dedi; iktidar reddetti

Meclis Genel Kurulu'nda iktidarla muhalefet arasında FETÖ tartışması yaşandı. İYİ Parti'nin "15 Temmuz darbe girişimde FETÖ'nün siyasi ayağının araştırılması" için verdiği öneri, AK Parti ve MHP'nin oylarıyla reddedildi.

LEVENT GÖK: "KABUL EDENLER ETMEYENLER... ÖNERİ KABUL EDİLMEMİŞTİR..."

İYİ Parti, "15 Temmuz darbe girişimde FETÖ'nün siyasi ayağı araştırılsın" dedi; öneri AK Parti ve MHP'nin oylarıyla reddedildi.

AYTUN ÇIRAY: "15 TEMMUZ FETÖ DARBESİNİN BİR BÜYÜK LÜTUF OLABİLMESİ YARI KARANLIKTA BIRAKILMASINA BAĞLIYDI. SÖZDE BAŞKANLIK SİSTEMİ İÇİN KATALİZÖR OLARAK KULLANILAN BU HAİN KALKIŞMA ÜZERİNDEN AT İZİ İT İZİNE KARIŞTI. "

Öneri görüşülürken Genel Kurul'da karşılıklı FETÖ suçlamaları yapıldı.

UĞUR BAYRAKTUTAN : "GELİN İMZAMIZI ATALIM SİYASAL AYAĞINDA KİM VARSA ALLAH BELASINI VERSİN SONUNA KADAR ÜZERİNE GİDELİM."

ÖZLEM ZENGİN: "HALA 15 TEMMUZU SİZ DARBE OLARAK KABUL ETMİYORSUNUZ TAM ANLAMIYLA. ONDAN SONRASIYLA İLGİLİ LAFLAR SÖYLÜYORSUNUZ. "

UĞUR BAYRAKTUTAN: "BİZ O GECE BURAYA BEYZBOL OYNAMAYA GELMEDİK, ÖLMEYE GELDİK ARKADAŞLAR "BİTSİN BU HASRET" DİYENLER KİMLERDİ, KİMİN GENEL BAŞKANIYDI DEĞERLİ ARKADAŞLAR?"

ALİ ÖZKAYA: "BEN DAVALARA MÜDAHİLİM, GİDİP TAKİP EDİYORUM. SİYASİ AYAK ARIYORSAK, MİLLETVEKİLİ OLDUĞU HALDE ORAYA GİDİP MÜDAHİL OLMAYAN, O DAVALARI TAKİP ETMEYEN KİŞİLERE DÖNMEMİZ LAZIM. BİZ ÖRGÜT OLDUĞU GÜN TOPYEKÜN MÜCADELE EDİYORUZ SİZ ÖRGÜT OLDUĞU GÜN YANINA KOŞUYORSUNUZ ARAMIZDAKİ FARK BU !"

Konuşmaların ardından yapılan oylamada İYİ Parti'nin araştırma önerisi reddedildi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz