AB üyesi 8 ülkede anket yapıldı

AB üyesi 8 ülkede anket yapıldı

Avrupa Parlamentosu seçimleri öncesi yapılan bir araştırmanın sonuçları açıklandı... Katılımcılar, Avrupa Birliği'nin geleceğini ilgilendiren en önemli sorunlar olarak göç ile evrenin korunması ve iklim değişikliği konularını gösterdi. Ankete katılanların çoğunluğu, ülkelerinin Avrupa Birliği üyesi olmasını olumlu bulduğunu da kaydetti.

Avrupa Parlamentosu seçimlerine az bir süre kala gerçekleştirilen anket ile Avrupa Birliği'ni ilgilendiren en önemli sorunlar tespit edildi..

Anket, Die Welt gazetesinin de aralarında bulunduğu sekiz Avrupa gazetesi tarafından yaptırıldı.

Sekiz Avrupa Birliği üyesi ülkede yaşayan yaklaşık 8 bin kişiye, 16 alandan hangisini Birliğin geleceği için en büyük sorun olarak gördükleri sorusu yöneltildi. Katılımcılara üçe kadar tercih yapma şansı verildi.

Ankete katılanlar, Avrupa Birliği'nin geleceğini ilgilendiren sorunlar olarak göç ile çevrenin korunması ve iklim değişikliği konularını gösterdi..

Sekiz ülke arasında sadece Almanya'da, çevre ve iklim konusu en önemli sorun olarak gösterildi.

Katılımcıların çoğunluğu, ülkelerinin Avrupa Birliği üyesi olmasını olumlu bulduğunu kaydetti. Bu alandaki en yüksek oranlar, yüzde 70 ile Almanya ve Polonya'da elde edildi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz