Ailesine "şerbet" diye siyanür içirdi

Ailesine "şerbet" diye siyanür içirdi

Ailesine "şerbet" diye siyanür içirdi. Anne ve baba hayatını kaybetti. İzmir'in Bayraklı ilçesindeki siyanür felaketinde korkunç gerçek itirafla ortaya çıktı. Anne ve babasını siyanürle öldüren zanlı çıkarıldığı mahkemece üst soy akrabayı kasten öldürmek ve kardeşlerini de öldürmeye teşebbüs suçlarından tutuklandı.

İnternetten potasyum siyanür sipariş eden Dokuz Eylül Üniversitesi Kimya Bölümü öğrencisi genç evde siyanür kullanarak bir sıvı hazırladı.

sıvıyı da anne ve babasına "değişik bir şerbet yaptım bir tadın" diyerek içirdi. Anne ve baba siyanürü içer içmez fenalaştı.

karışımı kardeşlerine de içirmek istedi ancak kardeşleri, anne ve babasının fenalaştığını görünce kabul etmedi.

Bu sırada kimya öğrencisi genç, zorla içirmeye çalıştığı sıvıyı kardeşlerinin üzerine döktü.

Siyanürlü karışımdan içen anne ve baba, tüm müdehalelere rağmen kurtarılamadı. Sıvının dökülmesi ile zehirli maddeden etkilenen 2 kardeş ve zanlı ise hastaneye kaldırıldı..

Kardeşlerden birinin görme kaybı yaşadığı, diğer kardeşin sağlığının iyi olduğu belirtildi.Soruşturmanın sürdüğü olayda kimya öğrencisi zanlı ise tedavisinin ardından gözaltına alındı.

21 yaşındaki zanlı, üst soy akrabayı kasten öldürmek ve kardeşi öldürmeye teşebbüs suçlarından tutuklandı.

Tutuklu sanığın, son zamanlarda internet üzerinden ticaret yaptığı ve bu süreçte para kaybı yaşadığı için psikolojisinin bozulduğu belirtildi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz