MİT tırları davası'nda karar çıktı

MİT tırları davası'nda karar çıktı

MİT Tırlarına ait görüntülerin yayınlanmasına ilişkin davada karar çıktı...Mahkeme, Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül hakkındaki davanın düşürülmesine, CHP Milletvekili Enis Berberoğlu hakkında da ceza verilmesine yer olmadığına hükmetti.

MİT TIR'larına ait görüntülerin yayınlanmasına ilişkin CHP Milletvekili Enis Berberoğlu ile Cumhuriyet Gazetesi'nin eski Ankara temsilcisi, Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül'ün "Terör örgütü üyesi olmamakla birlikte örgüte yardım" suçundan yargılandıkları davada, karar çıktı.

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, Erdem Gül hakkındaki davanın Basın Kanunu kapsamında düşürülmesine hükmetti.

Heyet, Enis Berberoğlu hakkında ise, "Devletin gizli kalması gereken bilgilerini açıklama" suçundan Yargıtay tarafından onanmış cezası bulunduğundan ve en ağır şekilde cezalandırılmış olduğu gerekçesiyle bu davada ceza verilmesine yer olmadığına karar verdi... Heyet, hükümle birlikte Berberoğlu hakkındaki yurtdışına çıkış yasağını da kaldırdı.
"
Dava çıkışı açıklama yapan Erdem Gül, "gazetecilik suç değildir" dedi.

"BÜTÜN SAVUNMALARIMDA DA SÖYLEDİM GAZETECİLİK SUÇ DEĞİL. GAZETECİLİK HABER YAPMAKTIR. HALKIN BEKÇİLİĞİNİ YAPMAKTIR. ENİNDE SONUNDA BUNUN SUÇ OLMADIĞI GÜNLERİ YAŞAYACAĞIZ"

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz