Öztark'tan işsizlik tepkisi

Öztark'tan işsizlik tepkisi

Açıklanan işsizlik rakamlarına anamuhaleftten tepki gecikmedi. CHP Sözcüsü Faik Öztrak, "Ülkenin en can yakıcı gündemi ekonomi ama saray seçim derinde" sözleriyle iktidarı eleştirdi... Öztrak, Merkez Bankası'nın ihtiyaç akçelerini hazineye devredeceği iddialarına da tepki gösterdi...

" BU İŞSİZLİK ORANIYLA TÜRKİYE'NİN RAKİPLERİ HAİTİ, YEMEN, IRAK VE YERLE BİR OLMUŞ SURİYE... BU ÜLEKNİN EN CAN YAKICI GÜNDMEİ EKONOMİDİR AMA HER NEDENSE MİLLET GEÇİM DERDİNE DÜŞMÜŞ SARAY HALA SEÇİM DERDİNDE..."

Açıklanan işsizlik rakamlarına tepki anamuhalafet partisinden geldi...

"İŞSİLİZK 8 MİLYON AULAŞTI 5 MİLYON 125 BİN GENÇ NE OKUYOR NE ÇALIŞIYOR. İŞSİZLİK BAŞ DÖNDÜRÜCÜ BİR HIZLA ARTMAYA DEVAM EDİYOR. 2,5 MİLYON KİŞİYE İŞ VERCEEKTİK BIRAIN ARTTIRMAYI İSTİHDAM ÇÖKTÜ İŞSİZLİK BAŞDÖNDÜRCÜ BİR HIZLA ARTMAYA DEVAME DİYOR VERİLEN TEŞVİKLERE RAĞMEN BÜTÇE HARCALAMAIRNDAKİ OLAĞANÜSTÜ AETIŞA RAĞMEN"

CHP Sözcüsü Faik Öztrak genel merkezde Ekonomiye ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

"GELEN VERİLER YANGININ BIRAKIN SÖNMESİNİ, GİDEREK BÜYÜMEYE BAŞLADIĞINI ORTAYA KOYUYOR AMA BAKIYORSUNUZ SARAY'IN DAMADI ÇIKMIŞ OCAK ŞUBAT'TAN İYİ, MART, NİSAN'DAN İYİ GİBİ BİR İFADELER KULLANIYOR. TÜNELİN UCUNDAKİ IŞIĞI DA GÖRDÜK AMA GELEN HIZLI TRENİN IŞIĞI O. SARAY'IN KİBİRLİ KİŞİSİ EKONOMİNİN SORUMLUSU BENİM DEMİŞTİ. EKONOMİNİN SORUMLUS BENİM VERİN BU KARDEŞİNİZE OYU DİYEREK OY İSTEMİŞTİ NE OLUYOR İSTE FAZİE DÖVİZE HEPSİ REKOR KIRIYOR "

Öztark'ın gündeminde Merkez Bankası'nın olağanüstü durumlarda kullanılmak üzere ayrılan yedek akçeleri bütçeye aktaracağı iddiları da vardı...

"BÜTÇE AÇIĞINI KAPATABİLMEK İÇİN MB NİN İHTİYAÇ AKÇESİNE EL ATMA PROJESİ DE ÖNEM KAZANIYOR AMA HALA YALANLANDIĞINI DUYMADK MERKEZ BANAKSININ İHTİYAÇ AKŞESİNE YANİ İNSANIMIZIN KEFEN PARASINA EL ATILMAYA ÇALIŞILIYORSA 'BİZ ÖLMÜŞÜZ, AĞLAYANIMIZ YOK SIRA KEFEN PARAMIZA GELMİŞ' DENİLEBİLİR. BU ÜLKENİN EN CAN YAKICI GÜNDEMİ EKONOMİDİR. BU ÜLKEDE HİÇBİR İKTİDAR EKONOMİYE VE GERÇEK GÜNDEME BU KADAR İHANET ETMEMİŞTİR."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz