Suriye ordusu'nun İdlib'e operasyonları sürüyor

Suriye ordusu'nun İdlib'e operasyonları sürüyor

Suriye ordusuna ait savaş uçakları İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesinde bulunan bir pazar yerine iftar öncesi operasyon düzenledi... Saldırıda 5 sivil hayatını kaybetti... Amerika Birleşik Devletleri'nin Suriye'deki müttefiki terör örgütü PYD/PKK'ya desteği ise sürüyor.. Amerikan ordusunun teröristleri eğitmeye devam edeceği bildirildi.


Suriye ordusuna ait savaş uçakları, "İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi" sınırları içindeki Cisir eş Şuğur ilçesinde pazar yerine iftar öncesi saldırı düzenledi...

Saldırıda 5 sivil hayatını kaybetti, 20 sivil yaralandı.

"İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi"ne yönelik saldırılar son iki haftadır yoğunlaştı.

Sivil Savunma kaynakları, 25 Nisan'dan bu yana 135 sivilin yaşamını yitirdiğini, 365'den fazla sivilin yaralandığını belirtti.

Amerika Birleşik Devletleri'nin Suriye'deki müttefiki terör örgütü PYD/PKK'ya desteği ise sürüyor..

Amerikan öncülüğündeki IŞİD karşıtı koalisyonun komutan yardımcısı Tümgeneral Chris Ghika, 20 bin civarında terörist eğittiklerini, 40 bin civarında daha eğiteceklerini bildirdi.

Video konferans yöntemi ile Pentagon'a bağlanarak soruları da yanıtlayan Ghika, terör örgütünün Arap kentlerinden çekilmesinin söz konusu olmadığını belirtti.

Ghika, "Şu aşamada çekilmek IŞİD'in tekrar toparlanmasına yol açacak. Bu da bölgenin güvenlik ve istikrarını tehdit eder" diye konuştu.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz