Okul tatillerine düzenleme

Okul tatillerine düzenleme

Yaz tatili iki hafta kısalıyor, ara tatiller geliyor... Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yeni eğitim-öğretim takvimini açıkladı. 2019-2020 eğitim döneminden itibaren uygulanacak yeni düzenlemeye göre 13 haftalık yaz tatili 11 haftaya düşecek. Sömestr tatiline ek olarak Kasım ve Nisan aylarında birer haftalık ara tatiller olacak.

"ÜLKEMİZDE 13 HAFTALIK BİR YAZ TATİLİ SÜRESİ VAR. DÜNAYAYA BAKTIĞIMIZDA... DÜNYANIN EN UZUN YAZ TATİLİ YAPAN ÜLKELERDEN BİRİ OLDUĞUMUZU GÖSTERİYOR."

Okul tatil süreleri düzenlendi, yaz tatili kısaldı, açıklama Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan geldi. 2019-2020 eğitim-öğretim döneminden itibaren uygulanacak yeni düzenlemeye göre, yaz tatilinin iki haftası kasım ve nisan aylarına alınacak.

"YAZ TATİLİ NE KADAR UZARSA YAZ TATİLİ UNUTMASI DEDİĞİMİZ FAKTÖRÜN ORTADAN KALKMASI DA SÖZKONUSU OLABİLİYOR.
"13 HAFTALIK YAZ TATİLİNİN İKİ HAFTASI NİSAN VE KASIM AYLARINDA YAPILACAK BİRER HAFTALIK ARA TATİL OLARAK PLANLANMIŞ BULUNUYOR."

Çeşitli toplantı ve etkinlikler LE ara tatillerin verimli geçmesi sağlanacak.

" ÇOCUKLARIN BİRTAKIM EĞİTİM ÇALIŞMALARININ İÇİNDE OLMASI DA HEDEFLENİYOR. AYRICA VELİ TOPLANTILARI, ZÜMRE TOPLANTILARI, MESLEKİ GELİŞİM ÇALIŞMALARI, KİŞİSEL VE SOSYAL GELİŞİM ÇALIŞMALARI VE BU ARADA OKULLARIMIZIN DA ARA TTAİLLERDE BAZI FİZİKİ İHTİYAÇLARININ KARŞILANMASI SÖZ KONUSU OLABİLECEK."

kültür-sanat, spor gibi çeşitli alanlarda öğrenciler daha aktif olacak.

"HER TATİLİN BİR TEMASI SÖZKONUSU OLACAK. BİLİM, KÜLTÜR, SANAT, SPOR GİBİ ÇEŞİTLİ FAALİYETLER DE BU ARA TATİLLERDE BU TEMALAR DOĞRULTUSUNDA YAPILACAK. BAZI GEİZLER FUARLAR DA BU ARA TATİLLERİN KONUSU OLABİLECEK."

Öğretmenlerin eğitim yılının açılış ve kapanışında aldıkları seminer dönemlerinin birer haftalık dönemi de bu ara tatillerde verilecek.

"YAPILANDIRILMIŞ OLAN BU ARA TATİLLERDE ÇOCUKLARA VE ÖĞRETMENLERE DİNLENME VE ETKİNLİKLERE KATILMA FIRSATI DA VERİYOR."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz