Trump, Orban'ın göçmen karşıtlığını övdü

Trump, Orban'ın göçmen karşıtlığını övdü

Amerikan Başkanı Donald Trump, kendisi gibi göçmen karşıtı olan Macaristan başbakanı Viktor Orban'a destek verdi. Orban'ın göçmen politikalarına atıfta bulunan Trump, "Hristiyan toplumuna olan yaklaşımınız harika. Araya gerçekten iyi bir sınır çizdiniz ve biz bu durumu takdir ediyoruz" dedi.

Göçmenlere yönelik sert tutumuyla tanınan Macaristan Başbakanı Viktor Orban'a Amerikan Başkanı Donald Trump'tan övgü geldi...

Orban'ı, Beyaz Saray'da ağırlayan Trump, "Hristiyan toplumuna olan yaklaşımınız harika. Araya gerçekten iyi bir sınır çizdiniz ve biz bu durumu takdir ediyoruz" dedi.

Bütün Avrupa'nın Macar lidere saygı duyduğunu ileri süren Trump, "Muhtemelen biraz benim gibi tartışılıyorsun, ama sorun değil. İyi bir iş çıkardın ve ülkeni güvende tuttun" diye konuştu.

Avrupa'nın Macar demokrasisi konusundaki endişeleri hakkında düşünceleri sorulan Trump, göç konusunda Macaristan birçok ülkeye göre doğru olanı yaptığını söyledi.

Avrupa Parlamentosunda merkez sağ milletvekillerinin oluşturduğu Avrupa Halk Partisi, Macaristan Başbakanı Victor Orban'ın liderliğini yaptığı Fidesz Partisi'nin üyeliğini süresiz olarak askıya almıştı.

Orban, 2016 yılındaki Amerikan başkanlık seçimi sürecinde Trump'a desteğini açıklayan ilk Avrupalı lider olarak biliniyor.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz