Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBB başkanı Metin Feyzioğlu'nu kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBB başkanı Metin Feyzioğlu'nu kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nu kabul etti. Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'ün de katıldığı görüşme 35 dakika sürdü. Feyzioğlu, çıkışta; görüşme başlıklarını açıkladı, avukatların sorunlarını dile getirdiğini söyledi. "Türkiye'nin yargı reformuna acilen ihtiyacı var" diye de ekledi.

"ÇOK OLUMLU FAYDALI BİR GÖRÜŞME OLDU. "

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nu kabul etti.

Cumhurbaşkanlığı sarayındaki görüşme, 35 dakika sürdü....

Feyzioğlu, görüşme sonrası açıklama yaptı; Yargı reformunun gerekliliğine dikkati çekti.

"TÜRKİYE'NİN YARGI REFORMUNA ACİLEN İHTİYACI VAR, 82 MİLYON VATANDAŞIMIZI KUCAKLAYACAK TEK YOL HERKESİ GÜVENİLİR BİR YARGIYA, BİR YARGI HİZMETİNE KAVUŞTURMAKTIR.
TÜRKİYE'DE HERKESİN ÜZERİNDE UZLAŞMASI ACİLEN GEREKLİ OLAN KONU HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜDÜR. HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜNE AMASIZ, FAKATSIZ YAKLAŞIP HEPİMİZİN HANGİ SİYASİ DÜNYADAN OLURSA OLSUN HER VATANDAŞIMIZIN, HER SİYASİ PARTİNİN GELİP UZLAŞMASI LAZIM."

Feyzioğlu, Erdoğan'a avukatların sorunlarını da aktardı. Ankara'daki adliyelerde parçalanmışlık sorunu olduğunu söyledi.

"BİR AN ÖNCE PARÇALANMIŞLIĞA SON VERİLMESİ LAZIM. BU KONUDA SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN İNİSİYATİF ALIP 'HADİ' DEMESİ GEREKİYOR. BU KONUYU DİLE GETİRDİK. TEK BAŞINA ÇALIŞAN BİR MESLEKTAŞIMIZIN ARTIK YAŞAMINI SÜRDÜRME İMKANI KALMAMIŞTIR, BU BEŞ ADLİYE ARASINDA İMKANSIZ HALE GELMİŞTİR. BUNUN KISA SÜREDE ÇÖZÜLECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM."

Görüşülen bir başka başlık ise; avukatlık hizmetindeki yüzde 18'lik KDV'den dolayı; vatandaşların adalete pahalı erişimi....

"EN AZINDAN DEZAVANTAJLI GRUPLARI ÖRNEĞİN ÇOCUK MAHKEMELERİNDE, AİLE MAHKEMELERİNDE, İŞ DAVALARINDA İNSANLARIN DAHA MAKUL BİR ŞEKİLDE AVUKATLIK HİZMETİNE, ADALETE ERİŞMELERİ KONUSUNU DİLE GETİRDİK. "

Feyzioğlu, Arabuluculukta işçinin yanında zorunlu avukat bulundurulmasını da talep etti.

"BU KONUDA KONFEDERASYONLARLA DA GÖRÜŞMELERİMİZ VAR, SAYIN CUMHURBAŞKANI'NA BUNU AKTARDIM, OLUMLU BİR NETİCE ALACAĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz