İmamoğlu'ndan pazar ziyareti

İmamoğlu'ndan pazar ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Yüksek Seçim Kurulu'nun "iptal" kararının üzerinden 8 gün geçtiğini hatırlattı; "ortada hala ne gerekçeli karar var; ne de soruşturma" dedi... İmamoğlu'nun gündeminde, “Oylar çalındı” iddiası da vardı.

31 Mart yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen, ancak Yüksek Seçim Kurulu'nun iptal kararıyla mazbatası elinden alınan Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran'da yenilenecek seçim için çalışmalarına devam ediyor

İmamoğlu, Şirinevler’de bulunan Salı Pazarını ziyaret etti.

YSK'nın "iptal" kararının hukuksuz olduğunu öne süren İmamoğlu; "Hükmün üzerinden 8 gün geçti ortada hala ne gerekçeli karar var; ne de soruşturma" dedi...

"BİR YANDAN PAHALILIK, BİR YANDAN İŞSİZLİK, İNSANLARIN DERTLERİ OLDUKÇA YOĞUN. EKONOMİ, İNSANLARIN NE YAZIK Kİ CANLARINI SIKMAYA DEVAM EDİYOR... BÖYLE BİR ORTAMDA, KOL KOLA BİR EKONOMİ SEFERBERLİĞİ İLAN ETMEK VARKEN, ŞEHRİMİZ SEÇİM GÜNDEMİYLE BOĞUŞMAKTA; BU, BİZİ ÜZÜYOR. YANİ 8 GÜN OLDU, BİR KARAR VERİLDİ. TAMAMEN HUKUKSUZ OLDUĞUNA İNANDIĞIMIZ BU KARARIN İÇERİĞİ ŞU. 123 SANDIKTA GÖREV YAPAN SANDIK KURULU ÜYELERİNİN MEMUR OLMADIĞINA DAİR BİR ŞAİBE ÜRETİLDİ VE BU ŞAİBE ÜZERİNDEN İLÇE SEÇİM MÜDÜRLERİ, KURUL ÜYELERİ, SANDIK KURULUNDAKİ O BAHSİ GEÇEN ÜYELERLE İLGİLİ SORUŞTURMADAN BAHSEDİLDİ. 8 GÜN OLDU KARDEŞİM. HANİ SORUŞTURMA. HANİ O YÜZLERCE KİŞİ. NE KARAR VERİLDİ? HANGİ İFADELER ALINDI, İFADELER ALINDI MI ALINMADI MI? BİR KARAR ALDIYSANIZ, BEKLİYORUZ SABIRLA. TAM 8 GÜN GEÇTİ, GEREKÇELİ KARAR YOK. "

İmamoğlu, rakibi Binali Yıldırım’ın “Oylar çalındı” iddiasına da yanıt verdi.

"DEVLETİN HER KADEMESİNDE BULUNMUŞ BİR İNSAN İÇİN SÖZLERİ BÜYÜK BİR TALİHSİZLİK. AKIL DIŞI BİR SİYASİ MANEVRA OLARAK GÖRÜYORUM. SEVİYESİ ÇOK DÜŞÜK BİR DİL KULLANILIYOR ÜZÜLÜYORUM."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz