Kılıçdaroğlu, meclis grup toplantısında konuştu

Kılıçdaroğlu, meclis grup toplantısında konuştu

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, meclis grup toplantısında konuştu. Yüksek Seçim Kurulu'nun İstanbul kararını bir kez daha sert dille eleştiren Kılıçdaroğlu, 7 üyeyi istifaya çağırdı.

KILIÇDAROĞLU: "ÇETE MENSUBU 7 KİŞİYE SORUYORUM. SİZDE AHLAK, ONUR, HAYSİYET VARSA İSTİFA EDECEKSİNİZ? BUNLAR YOKSA KOLTUĞUNUZDA OTURACAKSINIZ."

Yüksek Seçim Kurulu'nun İstanbul kararına imza atan 7 üyesine böyle seslendi...
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında karara sert tepkisini sürdürdü

KILIÇDAROĞLU: "İTİRAZ ETTİLER, BU SEÇİMLERDE HİLE YAPILDI DEDİLER. GEÇERSİZ OYLAR SAYILDI, 6 İLÇEDE TÜM OYLAR SAYILDI, 22 İLÇEDE SONDAJLAMA USULÜYLE SAYIM YAPILDI. TABLO DEĞİŞMEDİ. YSK'NIN BAZI HAKİMLERİ AK PARTİLİLERE TELEFON ETTİLER. ŞÖYLE YAPMAYIN BÖYLE YAPIN BÖYLE OLURSA İPTAL EDERİZ DEDİLER. KİM DEDİ, YSK'DAKİ ÇETE. SANDIKLARIN OLUŞUMUNDA HİLE VAR DEDİLER"

Kılıçdaroğlu; Yüksek Seçim Kurulu'nun, CHP ve İYİ Parti'nin başvurularını reddetmesine de tepkiliydi.

KILIÇDAROĞLU: " SANDIK AYNI, SEÇMEN AYNI, KURUL AYNI, PUSULA AYNI. VATANDAŞ OYUNU KULLANDI, 4 PUSULA AYNI ZARFA ATILDI. YSK, SADECE İBB SEÇİMİNDE YANLIŞLIK VAR DİYOR. AKIL SAHİBİ BUNU DÜŞÜNEBİLİR Mİ? O ZAMAN HEPSİNİ İPTAL EDİN HODRİ MEYDAN DEDİK. KABUL ETMEDİLER. YEDİLİ ÇETEYE SÖYLÜYORUM, SİZDE HAYSİYET VE ONUR VARSA GÖREVİ BIRAKIRSINIZ. SİZE DEĞİL EŞİNİZLE ÇOCUKLARINIZA ACIYORUM. "

CHP Lideri, Ekrem İmamoğlu'nun 18 günlük görev süresinde yaptıklarını da hatırlattı; İstanbullulara seslendi...

KILIÇDAROĞLU: "SIRTI KALINLAR İÇİN ÇALIŞMIYOR RANTİYECİLER İÇİN ÇALIŞMIYOR. ONUN İÇİN TAHAMMÜL EDEMEDİLER. SİZİN EKREM İMAMOĞLU'NA 23 HAZİRAN'DA OY VERME YÜKÜMLÜLÜĞÜNÜZ VAR. 18 GÜNDE BUNLARI YAPTI. ŞİMDİ BİZ YAPIYORUZ DİYORLAR. YAPACAKSIN TABİİ. NEDEN YAPIYORLAR? EKREM İMAMOĞLU'NDAN KORKUYORLAR. TEKRAR SEÇİLECEK DİYE KORKUYORLAR. HER ŞEY GECİKEBİLİR ADALET GECİKMEZ. ADALETİ TESLİM EDECEK OLANLAR DA İSTANBUL'UN VATANDAŞLARI..."

Kılıçdaroğlu'nun hedefinde İstanbul'la ilgili açıklamaları nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da vardı...

KILIÇDAROĞLU: "RAMAZAN SOFRALARI KURULUYOR EYVALLAH, KUR'AN TİLAVETİ VAR EYVALLAH, DUALAR OKUNUYOR EYVALLAH AMA SONRA BİR KİŞİ KÜRSÜYE ÇIKIYOR, AĞZA ALINMADIK NE VARSA HER ŞEYİ SÖYLÜYOR. BU OLMAZ, DOĞU DEĞİLDİR. BİZ ÖZGÜRLÜKÇÜ BİR PARTİYİZ YASAKÇI BİR PARTİ DEĞİLİZ. HER İNANCA SAYGIMIZ VAR. AK PARTİ YASAKÇI BİR PARTİDİR. İNANÇLAR SİYASETE ALET EDİLMESİN."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz