14 mayıs eczacılık günü

14 mayıs eczacılık günü

Eczacılık Gününde açıklama yapan sektör temsilcileri "bu 14 Mayıs'ı da bayram havasında kutlayamıyoruz" dedi...Eczacıların ağır ekonomik koşullar altında ezildiğini söyleyen grup üyeleri, hükümete "sesimizi duyun" diye seslendi...

Bugün 14 Mayıs Eczacılık Günü... İstanbul Eczacılar Odası üyesi bir grup, bu özel günde Taksim Cumhuriyet Anıtı'na çelenk bıraktı; Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından açıklama yaptı.

İstanbul Eczacılar Odası Başkanı Zafer Cenap Sarıalioğlu, "Bu 14 Mayıs'ı da bayram havasında kutlayamıyoruz" dedi.

"BİZ ECZACILAR ŞARTLAR NE OLURSA OLSUN, İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ OLUMSUZLUKLARI YOK SAYARAK HASTALARIMIZA CANLA BAŞLA HİZMET VERMEYE DEVAM EDİYORUZ. ÇÜNKÜ BİZLER HASTALARIMIZA UMUT OLMAYA MECBURUZ. ANCAK ECZACILAR OLARAK BU 14 MAYISI DA BAYRAM HAVASINDA KUTLAYAMIYORUZ. ÜLKEMİZİN DÖRT BİR YANINDA 7 GÜN 24 SAAT İLAÇ HİZMETİ VEREN 26 BİN MESLEKTAŞIMIZIN YARISI ZOR ŞARTLAR ALTINDA ECZANESİNİ AYAKTA TUTMAYA ÇALIŞIYOR. "

"Nöbetlerde can güvenliğimiz yok " diyen eczacılar, hükümete seslendi.

"MESLEĞİMİZDE İSTİHDAM SORUNU VAR. NÖBETLERDE CAN GÜVENLİĞİMİZ YOK. BU 14 MAYIS'TA KAMU OTORİTESİNDEN BİZ ECZACILARIN SESİNİ ARTIK DUYMASINI, SAĞLIK ZİNCİRİNİN EN ÖNEMLİ HALKALARINDAN ECZACILARA HAK ETTİĞİ DEĞERİ VERMESİNİ, BİZLERE EKONOMİK AÇIDAN NEFES ALDIRACAK VE DE BİZLERİ BÜROKRASİDE BOĞMAK YERİNE ASLİ GÖREVİMİZ OLAN İLAÇ SAĞLIK DANIŞMANLIĞI HİZMETİNİ VERMEMİZE İMKAN SUNACAK DÜZENLEMELERİ HAYATA GEÇİRMESİNİ BEKLİYORUZ "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz