Piyasalarda yatay bir hareket vardı

Piyasalarda yatay bir hareket vardı

Piyasalarda BUGÜN; yatay bir hareket vardı...Dolar 6 Lira'nın Avro ise 6.75'in üzerinde seyretti...Oklar; borsada yukarı; altında ise aşağı yönlüydü...

Piyasalar BUGÜN yatay bir seyir izledi...

Amerika Birleşik Devletleri ile Çin arasındaki ticaret savaşlarındaki gerilimle yeni güne yükselişle başlayan döviz, beklentilerin üzerinde gelen Mart ayı sanayi üretim verisiyle bir miktar geri çekildi...Oklar; borsada yukarı; altında ise aşağı yönlüydü...

DOLAR:6.04 LİRA
EURO:6.77 LİRA
ALTIN:252 LİRA
BIST: 87 BİN 393

"GEÇEN HAFTA İSTANBUL SEÇİMLERİNİN İPTAL EDİLMESİ BELİRSİZLİĞİ ARTTIRAN GELİŞME OLDU. DOĞAL OLARAK KURDA DA YÜKSELİŞ OLDU.
HALA TİCARET SAVAŞLARINA DAİR ENDİŞELER DEVAM EDİYOR AMA TOPARLANMA ÇABASININ ETKİLİ OLDUĞUNU SÖYLEMEK LAZIM AYNI ZAMANDA SANAYİ ÜRETİM ENDEKSİ BEKLENTİLERİN ÜZERİNDE GELDİ BUNUNDA TL VARLIKLARINA OLUMLU YANSIDIĞINI SÖYLEMEK LAZIM:"

Peki dolarda oynaklık devam edecek mi?

"SEVİYESİ KRİTİK BU AŞILIRSA ÜZERİNDE BİR HAREKET GÖRMEK MÜMKÜN ALT SINIR İÇİN İSE 5.95 SINIRI ÖNEMLİ BUNUN KIRILMASI HALİNDE AŞAĞI YÖNLÜ HAREKET BEKLENEBİLİR."

Piyasalar şimdi yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye seçimlerinin yanı sıra uluslararası ilişkileri takip edecek.

"SEÇİM SÜRECİ SONLANAN KADAR SÜRECİ TAKİP EDECEĞİZ. ABD TÜRKİYE İLİŞKİLERİ DE KURUN YÖNÜ AÇISINDAN ÖNEMLİ O YÜZDEN OYNAKLIĞIN BİR SÜRE DAHA DEVAM EDECEĞİNİ SÖYLEMEK LAZIM YURT DIŞI PİYASALARDA KÜRESEL TİCARET SAVAŞLARINI TAKİP EDECEĞİZ ABD VE ÇİN GERGİNLİĞİN ARTIŞ KAYDETMESİ BÜYÜMEYİ İLİŞKİN ENDİŞELERİ ARTTIRABİLİR. BUNUN DAHA RİSKLİ OLARAK BİLİNEN BİZİM GİBİ GELİŞMEKTE OLAN ÜLKELERDE SERMAYE ÇIKIŞLARINI HIZLANDIRABİLECEĞİ VE KURDA YUKARI YÖNLÜ HAREKETLERE NEDEN OLABİLECEĞİNİ GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURMAK GEREKİYOR."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz