CHP Yol haritasını belirledi

CHP Yol haritasını belirledi

Siyasi partiler 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi için çalışmalara başladı. Cumhuriyet Halk Partisi tüm muhalafet partileri ile görüşerek, ittifakın kapsamını genişletme çabasında... Milliyetçi hareket partisi ise 23 haziran da "Biz Biriz, Siz Hepiniz" sloganı ile alana inecek... Hed iki partide İstanbul kampanyasını yönetecek isimler de belirlendi. Partilerin öncelikli hedefi daha önceki seçimlerde sandığa gitmeyen 1 milyon 700 bin seçmen olacak.

YSK'nın İstanbul'da seçim tekrarı kararının ardından siyasi partiler 23 Haziran İstanbul seçimi için kolları sıvadı...

CHP, yeni seçim kampanyası ve stratejisine ilişkin kapsamlı bir çalışma yürütüyor...
partinin Merkez Yönetim Kurulu'nda, seçimde izlenecek yol haritasına ilişkin ilk planlamalar yapıldı..
partili heyetler, önceki seçimlerde sandığa gitmeyen yaklaşık 1 milyon 700 bin seçmenin kapısını çalacak...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Türkiye ittifakı' söyleminin ardından CHP de seçmenin karşısına 'demokrasi ittifakı' söylemi ile çıkacak.
bu kapsamda diğer muhalefet partileriyle görüşmeler sürdürülecek.

CHP yönetimi, İstanbul seçim kampanyasını yönetecek ekibi de belirledi.
Buna göre, Genel Başkan Yardımcıları Oğuz Kaan Salıcı, Seyit Torun ve Onursal Adıgüzel, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve Ekrem İmamoğlu'nun ekibi ile koordineli çalışma yürütecek.

Milliyeti Hareket Partisi ise 23 Haziran seçimi için sloganını belirledi. Kampanya sürecinde "Biz Biriz Siz Hepiniz" sloganı kullanılacak.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 16 il başkanı ile daha önümüzdeki hafta perşembe günü toplantı yapacak. Bahçeli ilk grupta 15 il başkanı ile görüşmüştü.
Ardından il başkanları çalışmalar için İstanbul’a gidecek.

Seçim kampanyasını hemşehri strateji ise yürütecek olan MHP'de görevlendirilecek isimler belli oldu...
İstanbul’un üç bölgesinde birer genel başkan yardımcısı görevlendirildi. Bahçeli, kendisine en yakın isim olan Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih Yalçın’ı genel koordinatörlüğe getirdi.
MHP lideri, İzzet Ulvi Yönter’i birinci bölge koordinatörü, Feti Yıldız’ı ikinci bölge koordinatörü, İsmail Faruk Aksu’yu da üçüncü bölge koordinatörü olarak görevlendirdi.
MHP’nin de ilk hedefi sandığa gitmeyen seçmen olacak.

Öte yandan AK Parti de ise sürece ilişkin rahatsız olduğu beliritlen İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu'nun, istifa ettiği öne sürülüd.
YSK'nın İstanbul'da seçimlerin tekrar edilmesi kararı sonrası, AK Parti İstanbul Milletevkili Mustafa Yeneroğlu eleştirilerde bulunmuştu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan eleştiriler sonrası "parti yönetimi ve MKYK içerisinden arkadaşlarımızın yaptığı paylaşımları anlamıyorum. Madem böyle düşünüyorlarsa arzu eden isterse gidebiir" diyerek rest çekti.
Bu sözlerin üzerine Yeneroğlu'nun istifa dilekçesini yazdığı ileri sürüldü.

İddiaya yalanlama ise ilk ağızdan geldi. Yeneroğlu sosyal medya hesabında; "Cumhurbaşkanımızın şahsımla ilgili bir güvensizliği durumunda bana doğrudan iletebileceğini ve istifamı istemesi durumunda istifamı verebileceğimi, kendisine şimdiye kadar hiçbir zaman saygıda kusur etmediğim gibi bundan sonra da etmeyeceğimi belirttim. Bunun ötesinde tüm spekülasyonlar gerçek dışı. Ben Ak Partiliyim" mesajını paylaştı...

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz