Roma'da 400 kişinin yaşadığı binanın elektriği kesildi

Roma'da 400 kişinin yaşadığı binanın elektriği kesildi

Kardinal Konrad Krajewski yaptığı son girişimle Papa'nın Robin Hood'u sıfatını aldı... Kardinal Krajewski, Roma'da, borç yüzünden elektriği kesilen binadaki mühürlü şalteri açtı. Kardinal'in, 400'den fazla kişinin bir haftadır elektrik ve sıcak su olmadan yaşadığı binaya yönelik girişimi, Vatikan'ın İtalyan hükümetine meydan okuması şeklinde yorumlandı.

İtalya'nın başkenti Roma'da, 400'den fazla kişinin yaşadığı işgal altındaki bir binada günlerdir elektriğin kesik olduğu haberleri üzerine Vatikan harekete geçti...

2013'ten beri kullanılmayan ve "işgal edilen" binanın elektriği, 300 bin Euro'luk birikmiş faturalar nedeniyle 6 Mayıs'ta kesilmişti. Binadaki 98'i çocuk 400'den fazla kişinin bir haftadır elektrik ve sıcak su olmadan yaşadığının öğrenilmesi üzerine devreye Papalık Sosyal Yardım Sorumlusu Kardinal Konrad Krajewski girdi.

Kardinal Krajewski, binaya giderek mühürlü şalterleri açtı. Bu jestin ardından Papalık Sosyal Yardım Sorumlusu Kardinal Konrad Krajewski, "Papa'nın Robin Hood'u" olarak anılmaya başladı.

Kardinal Krajewski'in binaya müdahalesi, Vatikan'ın İtalyan hükümetine meydan okuması olarak yorumlandı.

Geçtiğimiz günlerde de, ırkçı protesto gösterilerine maruz kalan bir Roman aileye, Papa Francis destek olmuştu... Papa olayla ilgili olarak "Medeniyet bu değil" demiş ve aileyi özel bir görüşmeye davet ederek "Direnin" mesajı vermişti.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz