Avusturya'da aşırı sağcı bakan radikal adımı attı

Avusturya'da aşırı sağcı bakan radikal adımı attı

Avusturya'da mülteciler için artık "On Emir" var. Aşağı Avusturya eyalet hükümetinin ilticadan sorumlu, aşırı sağcı bakanı, yeni gelen mültecilerin uyması gereken değerler listesi hazırladı. Listede, "Avusturya'ya minnet göstermek" de var.

Aşağı Avusturya eyaletinde, mültecilerin uyması gereken kuralları derleyen ve "Göçün On Emri" başlığını taşıyan kurallar hazırlandı.

Kurallar, aşırı sağcı bakan Gottfried Waldhausl'ın imzasını taşıyor.

Konuya ilişkin açıklama yapan Waldhausl, "Bize gelen her mülteci, standart idari belgelerin yanı sıra 'Göçün On Emiri' başlıklı bir belge de teslim alacak. Emirler daha sonra, toplam 15 dilde, ülke değerlerinin anlatıldığı kurslar ve entegrasyon projelerinde de kullanılacak" dedi..

Kurallar arasında en çok dikkati çekenler ise 'Avusturya değerlerini' benimsemek ve çocuklarını buna göre yetiştirmek, Avusturya'ya minnet göstermek oldu.

Göç politikası konusundaki tutucu tavrıyla bilinen Waldhausl, Kasım 2018'de reşit olmayan çocuk mülteciler için bir mülteci merkezi kurdurmuştu. Bakan Waldhausl, söz konusu merkezde kalacak çocuklara ilişkin, "kötü namlı baş belaları" tabirini kullanmıştı. Büyük eleştirilerin yöneltildiği merkez kapatılmıştı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz