İmamoğlu, Yıldırım'ın indirim paylaşımını değerlendirdi

İmamoğlu, Yıldırım'ın indirim paylaşımını değerlendirdi

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Binali Yıldırım'ın su ve Akbil'de indirim paylaşımını değerlendirdi. Yıldırım'ın "OYLARIN çalındığına" ilişkin iddiasına ise "Hepinizi Allah'a havale ediyorum" diyerek karşılık verdi. Tekirdağ'da kendisine bağış yaptığı için bıçaklanan genç kıza geçmiş olsun ziyaretinde de bulunan İmamoğlu, saldırıyı linç kültürünün bir parçası olarak tanımladı.

Ak Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, twitter'da müjdeli haber olarak su ve akbil'de indirim yapılacağını paylaştı.

Paylaşımın ardından Yıldırım'ın, Ekrem İmamoğlu'nun başkanlık döneminde verdiği talimatları, seçim vaadi olarak paylaştığı iddia edildi.

Esenyurt'ta Metrobüs Bahattin” lakaplı Bahattin Çağış’ın evinde iftara katılan CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İmamoğlu, Yıldırım'ın paylaşımına ilişkin iftar çıkışında açıklama yaptı.

" GÖREVİMİZİN BAŞINDAYKEN TALİMATLARI YAZMIŞTIM İLGİLİ KURULLARA, BUGÜNDE CHP'NİN ISRARIYLA... MECLİSTE KOMİSYONA HAVALE EDİLDİ, UMARIM KABUL OLUR. BİZİM TASARLADIĞIMIZ BİR PROJE HAYATA GEÇMİŞ OLDU. BİZE SERZENİŞTE BULUNANLAR BUGÜN BİZİ KUTLAMIŞ OLDU NE GÜZEL"

Yıldırım, katıldığı bir iftar yemeğinin ardından bir kişinin "Bu seçim neden iptal oldu?" sorusunu "Çok basit, çünkü çaldılar" şeklinde yanıtlamış, bu anları sosyal medya hesabından da paylaşmıştı...

CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Yıldırımı'ı sert sözlerle eleştirdi.

"RAKİBİME SORUYORLAR SEÇİM NİYE İPTAL EDİLDİ DİYE, ÇALDILAR DİYOR. DAHA KORKUNÇU NE BİLİYOR MUSUNUZ 3,4 YAŞINDAKİ ÇOCUKLARA ÇALDILAR DEDİRTEREK KAMPANYA YAPIYORLAR. O GÜNAHSIZ PIRIL PIRIL ÇOCUKLARLA. BEN SİZE BİR ŞEY SÖYLİYEYİM Mİ?0020 BAŞKANLIK NE Kİ. BEN HER ŞEYDEN ÖNCE 3 ÇOCUK BABASIYIM. SAKIN O ÇOCUKLARI KİRLETMEYİN."

Sahurda sosyal medya üzerinden açıklama yapan İmamoğlu, yanıtını sertleştirerek sürdürdü.

"YAZIKLAR OLSUN VE HEPİNİZİ ALLAH'A HAVALE EDİYORUM. ŞU RAMAZAN AYINDA YALANLA İFTİRAYLA KONUŞUYORSUNUZ YA HEPİNİZİ ALLAH'A HAVALE EDİYORUM. HANİ Bİ LAF VAR YA BAKAN OLURSUN, BAŞBAKAN OLURSUN, TBMM BAŞKANI OLURSUN AMA NEYSE. "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz