Yıldırım 31 Mart seçimini değerlendirdi

Yıldırım 31 Mart seçimini değerlendirdi

AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım CNNTürk'te katıldığı programda 31 mart seçimlerini değerlendirdi. İstanbul'da oyların çalındığını ifade eden Yıldırım, İmamoğlu'nun indirim talimatlarını kendi vaadinde kullandığı yönündeki iddialara da cevap verdi.

Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım katıldığı bir televizyon programında İstanbul'da oyların çalındığı iddiasını yineledi.

"ŞUNU BİLİYORUZ OYLAR ÇALINDI, KİMİN ÇALDIĞINI, YSK GÖREVLİLER HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU "

Oyların çalındığını tespit ettiklerini ve CHP'nin oyların yeniden sayılmasına tepki gösterdiğini belirten Yıldırım, "bu işe kim tepki veriyor ve alınganlık yapıyorsa oy hırsızlarının adresi orasıdır" dedi.

"ADAMLAR SAĞLAM ÇALMIŞLAR "
"BU İŞTE KİM TEPKİ VERİYOR VE ALINGANLIK YAPIYORSA ADRES ORASIDIR."
"BİZ OY ÇALINMASINI HIRSIZLIĞI TESPİT ETTİK BİR KISMINI KURTARDIK CHP ENGEL OLDU CHP NEDEN ENGEL OLDU BEN BUNU SORUYORUM"
"EĞER BİR ENDİŞELERİ YOK İDİYSE BU SEÇİM SONUCUYLA ALAKALI ŞAİBELERİ, BU İDDİALARI ORTADAN KALDIRMANIN YOLU BU OYLARIN TAMAMININ SAYILMASIYDI, BUNA NEDEN ENGEL OLDUNUZ? BUNA ENGEL OLMANIZIN ARKASINDA SEBEP NE? "

Yıldırım, Ekrem İmamoğlu'nun mazbatasının alınmadan önce verdiği su ve akbilde indirim talimatlarını, kendi seçim kampanyasında kullandığı yönündeki iddiaları yanıtladı.

"BİR KERE DOĞRU DEĞİL, YANİ SUYLA İLGİLİ İNDİRİM VAADİM BENİMDE VAR."
"ONUNDA VAR BENİMDE VAR, AMA YÖNTEM FARKLI, ANLATABİLİYORMUYUM 1O BİR İNDİRİM VAADEDİYOR DAHA AZ ALALIM AZ OLANLARDAN DAHA FAZLA ALALIM GİBİ"
"ŞİMDİ O İNDİRİMİ ŞU ANDA AK PARTİ MECLİS GRUBU TEKLİF OLARAK GETİRECEK, ONLARDA KENDİ TEKLİFLERİNİ GETİRECEK,İKİSİ OYLANACAK BİRİSİ KABUL GÖRECEK ŞU ANDA KOMİSYONDA, SİZ ONUN HABERİNİ VERİYORSUNU EE GAYET TABİ CANIM"

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz