YSK, İstanbul seçiminin tümünün iptalini reddetti

YSK, İstanbul seçiminin tümünün iptalini reddetti

Yüksek Seçim Kurulu, CHP ile İYİ Parti’nin "İstanbul seçimlerinin tüm ilçeleri ile birlikte iptal edilerek yenilenmesine" yönelik başvurularını değerlendirdi. Kurul, iki talebi de oybirliği ile reddetti...

YSK, CHP ve İYİ Parti'nin, İstanbul'da tüm ilçe belediye başkanlığı seçimleri ile 24 Haziran Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçiminin iptali için "tam kanunsuzluk" gerekçesiyle ayrı ayrı yaptıkları başvuruları reddetti...

yüksek Kurul, "sandık kurullarında kamu görevlisi olmayan kişilerin görev yaptığı" gerekçesiyle İstanbul'da 31 Mart'ta yapılan Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini iptal ederek, yenilenmesine karar vermişti.
kararın ardından CHP ve İYİ Parti, İstanbul'daki tüm ilçe belediye başkanlığı seçimleri ile 24 Haziran Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçiminin iptali için "tam kanunsuzluk" gerekçesiyle YSK'ye başvurmuştu.

YSK, gündem toplantısında tüm başvuruları ele aldı. Kurul, tam kanunsuzluk ile İstanbul seçimlerinin tamamının iptaline yönelik başvurusunu oy birliği ile reddetti.

Ayrıca YSK, İYİ Parti'nin Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde gerçekleşen ilçe belediye başkanlığı seçimlerinin iptali ve yenilenmesi yönündeki başvurusunu da reddetti.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz