Kılıçdaroğlu YSK kararını değerlendirdi

Kılıçdaroğlu YSK kararını değerlendirdi

Yüksek Seçim Kurulu'nun kararına muhalefetten tepki gecikmedi... Cumhuriyet Halk Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşenir'i ziyaretinden sonra yaptığı açıklamada, kurulun kararlarını eleştirdi, "16 milyon istanbullunun vicdanına güveniyorum" dedi. Merkez yürütme kurulu toplantısından sonra açıklama yapan Parti sözcüsü Faik Öztrak ise YSK'nın seçimin yenilenmesine ilişkin karar gerekçesinin "1 haftadır yayımlanmamasına" tepkiliydi..

"FARKLI BİR KARAR BEKLEMİYORDUK ZATEN... "

CHP lideri, YSK'nın son ret kararını bu sözlerle değerlendirdi. 23 haziran seçimi için konuştu...

"YSK KENDİSİNİ REDDEDEN BİR KURUL. DÜŞÜNÜN SANDIK AYNI, HEYET AYNI, SEÇMEN AYNI, OY KULLANIYORLAR. OYLARI AYNI ZARFA KOYUYORLAR. YSK, SADECE BİRİNİ DOĞRU BULMUYORUM DİYOR. NEDEN BURADA YANLIŞLIK YAPILDI! HANGİ GEREKÇEYE GÖRE? YSK'DA YEDİLİ BİR ÇETE VAR, TALİMATLA KARAR ALIYORLAR" İSTANBUL’DA SEÇİMİ ALACAĞIZ. EKREM İMAMOĞLU BU SAATTEN SONRA 16 MİLYON İSTANBULLUNUN ADAYIDIR. BU KADAR HAKSIZLIK YAPILAMAZ. ANCAK BİZ NE OLURSA OLSUN İSTANBUL'DA SEÇİMİ ALACAĞIZ."

Cumhuriyet halk partisi genel başkanı lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti genel başkanı Meral Akşener'i ziyaret etti.

YİY parti genel merkezinde 1 saat süren görüşmede, İstanbul'da yenilenecek Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi ele alındı. 2 isim daha sonra açıklamalarda bulundu.

MERAL AKŞENER: "SAYIN İMAMOĞLU’NU ELİMİZDEKİ TÜM İMKANLARI KULLANARAK DESTEKLEYECEĞİZ." BU DEFA SEÇİMİ AÇIK ARA VE HERHANGİ BİR TEREDDÜTE MAHAL VERMEYECEK BİR SONUÇLA KAZANMA YÖNÜNDE ÇALIŞMA YAPACAĞIZ."

Gündemde iktidar partisi kanadından gelen 'oylarımız çalındı' iddiası da vardı. Akşener, o açıklamalara tepki gösterdi.

"DERVİŞİN FİKRİ NEYSE ZİKRİ OYMUŞ. BİZ MİLLİ İRADEDEN BAHSEDİYORUZ, ARKADAŞLAR ÇALMADAN BAHSEDİYOR. UZMANLIK ALANI OLDUĞU İÇİN BÖYLE BİR PROPAGANDA YAPIYORLAR,"

Kılıçdaroğlu da Oy hırsızlığı söylemi ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrıda bulundu...

"OYLARIN ÇALINDIĞI SÖYLENİYOR. 280 BİN KİŞİYİ KİM GÖREVLENDİRDİ ERDOĞAN. İSTANBUL’DA SANDIKLARDA GÖREVLENDİRDİ. ERDOĞAN BİR KONUŞMA YAPTI DEDİ Kİ ‘ELİMİZDE GÖRÜNTÜLER VAR’. KONUŞMANIN YAPILDIĞI TARİHTEN BU YANA GÖRÜNTÜLERİ GÖRMEDİK. ŞİMDİ O HIRSIZIN GÖRÜNTÜLERİNİ BEN MERAK EDİYORUM. EMİNİM BÜTÜN MEDYA MERAK EDİYOR, KİM O, O GÖRÜNTÜLER KİMDE? O GÖRÜNTÜLERİ VERSİN KİM HIRSIZLIK YAPMIŞ BİZ DE GÖRELİM."

Kılıçdaroğlu, Akşener'i ziyareti öncesi Genel Merkez'de MYK toplantısına başkanlık etti.
Toplantı sonrası CHP Sözcüsü Faik Öztrak kameralar karşısındaydı...

Onun da hedefinde YSK'nın İstanbul'da seçimin yenilenmesi kararı vardı... Öztrak, Gerekçeli kararın açıklanmamasına tepkiliydi.

"6 MAYİS SANDİK DARBESNİN ÜZERİNDEN 1 HAFTA GECTİ GEREKCELİ KARAR ACİKLANMADİ İSİ YAVASTAN ALİYORLAR EKREM İMMOGLUNUN GASP EDİLEN MANZATİDANA GEREKCE BULMALARİ ZOR ... BU HUKUK CİNATEYİNİNİSLYEN YSK UYELERİNİN İSTİFA ETMESİ LAZİM "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz