MHP'de "hemşehri hareketi"

MHP'de "hemşehri hareketi"

MHP, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi için çalışmalarını hızlandırıyor... Seçim stratejisini "hemşehri harekatı" üzerine kuran Bahçeli, 23 Mayıs'ta doğu ve güneydoğu Anadolu illerinin ağırlıkta olduğu 16 ilin teşkilat başkanlarıyla bir araya gelecek.

Milliyetçi hareket Partisi, İstanbul'daki 23 Haziran seçimine "hemşehri harekatı" ile hazırlanıyor.

MHP lideri Devlet Bahçeli, geçen hafta İstanbul'da hemşehri nüfusu 250 binin üzerinde olan 15 ilin teşkilat başkanları ile biraraya gelmişti.

"bir kişi, bir kişidir" diyerek Anadolu'daki teşkilatları seferber eden Bahçeli, bu kez Doğu ve Güneydoğu Anadolu illerinin ağırlıkta olduğu 16 ilin teşkilat başkanlarını Ankara'ya çağırdı.

Bahçeli; o illerin teşkilat başkanlarıyla 23 Mayıs'ta parti genel merkezinde görüşecek.

Toplantıda, Milliyetçi Hareket partisi'nin istanbul seçimi için izleyeceği strateji, bir kez de bu illerin teşkilat başkanlarına aktarılacak.

Devlet Bahçeli, İstanbul seçim için üç genel başkan yardımcısı milletvekilini, bölge koordinatörü olarak atadı. Buna göre 1. bölgede İzzet Ulvi Yönter, 2. bölgede Feti Yıldız ve 3. bölgede İsmail Faruk Aksu görev yapacak.

Bahçeli, İstanbul'da izlenecek statejinin aksamaması için bölgelerin koordinasyonundan ise teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Semih Yalçın'ı görevlendirdi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz