İmamoğlu: "başkanlık ne ki? çocukları kirletmeyin"

İmamoğlu: "başkanlık ne ki? çocukları kirletmeyin"

Adalet ve kalkınma partisinin İstanbul büyükşehir belediye başkan adayı Binali Yıldırım'ın "OYLARIN çalındığına" ilişkin iddiasına, rakibi Ekrem İmamoğlu'ndan yanıt geldi... "Hepinizi Allah'a havale ediyorum" diyen İmamoğlu, Tekirdağ'da kendisine bağış yaptığı için bıçaklanan genç kıza geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. İmamoğlu, saldırıyı "linç kültürü" olarak değerlendirdi.

Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, katıldığı bir iftar yemeğinin ardından bir kişinin "Bu seçim neden iptal oldu?" sorusunu "Çok basit, çünkü çaldılar" şeklinde yanıtlamış, bu anları sosyal medya hesabından da paylaşmıştı...

Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu'ndan da Yıldırım'a yanıt geldi.

"RAKİBİME SORUYORLAR SEÇİM NİYE İPTAL EDİLDİ DİYE, ÇALDILAR DİYOR. 0011 DAHA KORKUNÇU NE BİLİYOR MUSUNUZ 3,4 YAŞINDAKİ ÇOCUKLARA ÇALDILAR DEDİRTEREK KAMPANYA YAPIYORLAR. O GÜNAHSIZ PIRIL PIRIL ÇOCUKLARLA. BEN SİZE BİR ŞEY SÖYLİYEYİM Mİ? BAŞKANLIK NE Kİ. BEN HER ŞEYDEN ÖNCE 3 ÇOCUK BABASIYIM. SAKIN O ÇOCUKLARI KİRLETMEYİN."

Sahurda sosyal medya üzerinden açıklama yapan İmamoğlu, yanıtını sertleştirerek sürdürdü.

"YAZIKLAR OLSUN VE HEPİNİZİ ALLAH'A HAVALE EDİYORUM. ŞU RAMAZAN AYINDA YALANLA İFTİRAYLA KONUŞUYORSUNUZ YA HEPİNİZİ ALLAH'A HAVALE EDİYORUM. HANİ Bİ LAF VAR YA BAKAN OLURSUN, BAŞBAKAN OLURSUN, TBMM BAŞKANI OLURSUN AMA NEYSE. "

Öte yandan Tekirdağ'da kanser tedavisi görürken Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Manevi kızım' dediği Göknur Damat'ın, Ekrem İmamoğlu'na desteğini açıkladıktan sonra bıçaklı saldırıya uğraması üzerine İmamoğlu, mağdureye geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

"SEVGİLİ GÖKNUR'A BİR TERCİHİNDEN DOLAYI SALDIRIDA BULUNMAK, BİR LİNÇ KÜLTÜRÜNÜN TOPLUMDA YER ETMESİ, BUNLAR HEPİMİZİN SORUNU. SAĞLIĞI İLE MÜCADELESİNDE BU ÜLKENİN CUMHURBAŞKANI'NDAN ÇARE ARAMIŞ. BU NE KADAR GÜZEL BİR ŞEY. BUGÜN DE SEVGİLİ GÖKNUR HÜR İRADESİYLE, AKLIYLA, FİKRİYLE BİR KARAR VERMİŞ. BİRİNE DESTEK OLUYOR, AMA NETİCEDE HEPİMİZİ RAHATSIZ EDEN, ÜZEN BİR OLAYLA KARŞI KARŞIYA GELİYORUZ. "

Önceki saldırıları da hatırlatan İmamoğlu, bu tür eylemleri yapanların serbest bırakılmasını eleştirdi.

"TOPLUMUN BU SÜREÇLERDEN KURTULMASI LAZIM. SAYIN DEMİRAĞ SALDIRIYA UĞRUYOR, ÖLÜMLE BURUN BURUNA GELİYOR. DAHA KÖTÜSÜ BU TÜR EYLEMLERİ YAPANLAR SERBEST KALIYOR, OLACAK ŞEY DEĞİL. 1 NİSAN'DA YAŞANAN, GENEL BAŞKANIMIZIN BAŞINA GELEN. O DA YARATILAN LİNÇ KÜLTÜRÜNÜN BİR ÜRÜNÜDÜR. ONUN DA SORUMLULARI DIŞARIDA. "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz