Milli Savunma Bakanı Harbiyelilerle iftar yaptı

Milli Savunma Bakanı Harbiyelilerle iftar yaptı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Deniz Harp Okulunda öğrencilerle iftar yaptı. Terörle mücadelede kararlılık mesajı veren Akar, tatbikatların önemini vurguladı, savunma sanayiindeki yerlilik oranının artışına dikkati çekti.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve kuvvet komutanlarıyla Milli Savunma Üniversitesi Deniz Harp Okulunda öğrencilerle iftar sofrasında bir araya geldi.

Konuşmasında terörle mücadelenin sürdüğünü vurgulayan Bakan Akar, "Ege, Doğu Akdeniz ve Kıbrıs’ta da ülkemizin hak ve hukukunu korumak için gerekli her türlü tedbiri alıyoruz." dedi.

"EGE'DE, DOĞU AKDENİZ'DE VE KIBRIS'TA DA ÜLKEMİZİN HAK VE HUKUKUNU KORUMAK İÇİN ELİMİZDEN GELEN GAYRETİ GÖSTERMEK GİBİ MÜCADELE ALANIMIZ VAR. BURADAKİ HAKLARIMIZIN KORUNMASI İÇİN DENİZ KUVVETLERİMİZ GECE-GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRDÜ, SÜRDÜRÜYOR. KARADENİZ'DE, EGE'DE, AKDENİZ'DE ASİL MİLLETİMİZİN HAKKINI, HUKUKUNU KORUMAYA DEVAM EDECEĞİZ."

Mavi Vatan Tatbikatı'nın başarıyla tamamlandığını kaydeden Akar, yeni başlayan Deniz Kurdu Tatbikatı'ndaki kapsamlı katılıma dikkati çekti.

"GÜNÜMÜZDE MAVİ VATAN VE DENİZ TATBİKATINDAKİ KATILIM VE FAALİYETLERLE DENİZ KUVVETLERİ PERSONELİ OK YÜKSEK PERFORMANS İZLEMEKTE ÇOK BÜYÜK BAŞARI GÖSTERMEKTE GÖĞSÜMÜZ KABARMAKTA MİLLETİMİZ GURUR DUYMAKTA. BU FAALİYETLERLE GÖSTERMEK İSTEDİĞİMİZ TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNİN ÜLKESİ VE MİLLETİNİN GÜVENLİĞİNİ SAĞLAMAK, EGEMENLİK, BAĞIMSIZLIK, DENİZ HAK VE MENFAATLERİNİ KORUMAK VE KOLLAMAK KONUSUNDA SON DERECE AZİMLİ, KARARLI OLDUĞUMUZU TATBİKATLAR GÖSTERMEKTİR. "

Bakan Akar, savunma sanayiindeki yerlilik oranına da dikkati çekti; kararlılık mesajı verdi.

"SAVUNMA SANAYİ ALANINDA YERLİLİK VE MİLLİLİK ORANININ YÜZDE 20'LERDEN YÜZDE 70'LERE ÇIKTI. YAPILACAK ÇOK İŞİMİZ, YÜRÜYECEK ÇOK YOLUMUZ VAR. BU ALANDA KENDİMİZE GÜVENECEĞİZ, EN İLERİ DÜZEYLERE VARACAĞIMIZA İNANARAK BU İSTİKAMETTE KARARLILIKLA YÜRÜYECEĞİZ."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz