CHP'nin seçim stratejisi belirleniyor

CHP'nin seçim stratejisi belirleniyor

Yüksek Seçim Kurulu'nun İstanbul'da seçim yenileme kararının ardından siyasi partilerin yol haritası da şekilleniyor. Cumhuriyet Halk Partisi, mitingler yerine mahalle toplantılarına ağırlık verecek. Adayı çekilen Demokratik Sol Parti ise İstanbul seçimi için yeni aday göstermeme kararı aldı.

YSK'nın kararının ardından partiler 23 Haziran'a yönelik yol haritasını belirlemeye başladı. Cumhuriyet Halk Partisi'nin de İstanbul kampanyası şekilleniyor.

CHP İstanbul Büyükşehir belediye Başkanlığı seçimine salon toplantıları ile hazırlanacak. Mitingler yerine mahalle toplantılarının ağırlıkta olacağı belirtiliyor.

Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ile İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun öncülük ettiği ekibin, seçime birleştirici bir dil kullanarak hazırlanacağı kaydedildi.
Ekrem İmamoğlu'nun kısa süreli kaldığı belediye başkanlığı görevinde aldığı kararlar da halka anlatılacak. İmamoğlu'nun CHP'nin değil 16 milyon İstanbullunun adayı olduğu söylemi kampanya da kullanılacak ana unsurlardan biri olacak.

"Her şey çok güzel olacak" vurgusunun kampanyanın ana sloganı olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kampanya çalışmalarına başlamadan önce İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile de bir araya gelmesi bekleniyor.

Öte yandan Demokratik Sol Parti'nin yetkili karar organı Parti meclisi de yenilenecek İstanbul seçimlerinde aday göstermeme kararı aldı.
Twitter hesabından açıklama yapan DSP'nin İstanbul adayı Muammer Aydın, yarıştan çekildiğini duyurmuştu. Aydın, 31 Mart yerel seçimlerinde 30 bin 817 oy almıştı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz