Başkent Üniversitesi 16.Dans Festivali

Başkent Üniversitesi 16.Dans Festivali

Nazım Hikmet Kültür Merkezi Başkent Üniversitesi 16. Dans Festivali'ne ev sahipliği yaptı... Modern dansların, Ankaralılar ile buluştuğu unutulmaz geceye, Başkent Üniversitesi Kurucusu, Dünya Organ Nakli Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Haberal, Başkent Üniversitesi Rektörü Ali Haberal ve Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da katıldı.


Başkent Üniversitesi 16. Dans Festivali'nin adresi Nazım hikmet kültür merkeziydi.

Festivale, Başkent Üniversitesi Kurucusu Dünya Organ Nakli Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Haberal ile beraber Başkent Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ali Haberal ve Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar katıldı.

Festivalde Baskent üniversitesi dans topluluklarının yanısıra Atılım, Bilkent, Çankaya, hacettepe, Ankara ve Tobb Üniversiteleri'nden dans toplulukları da gösteri yaptı.

Festivale katılan gruplar, HipHop’tan, Latin danslarına kadar farklı tarzlarda hazırladıkları dans gösteriyleriyle farklı kültürleri sentezledi.

Festivalin açılışı aşk ve tutkunun dansı tango ile yapıldı.

Tango'nun ardından Latin Dansları denince akla ilk gelen türlerden biri... Bacata..

Ve hip-hop...

Unutulmaz gecenin ardından Atatürk ve bu vatan için kanlarını döken aziz şehitlerimizi anarak konuşmasına başlayan Prof. Dr. Mehmet Haberal, sahnede muazzam bir performas sergileyen gençlerle gurur duyduğunu söyledi.

BU ÜLEYİ KURAN....VE BU ÜLKEMİZİN GELECEĞİNİDE BİZ GENÇLERE HEPİMİZE EMENET ETTİLER, İŞTE BU ÇOK DEĞERLİ ÜNİVERSİTELERİMİZİN ÇOK DEĞERLİ... GERÇEKTEN BİLİYORSUNUZ Kİ SİZLER RAHAT UYUYUN BİZLERE DİYORSUNUZ Kİ.. İŞTE BÖYLE SAHİP ÇIKILIR, HEPİNİZİ TEPRİK EDİYORUM HEPİNİZLE GURUR DUYUYORUZ, BU ÜLKENİN ÜNİVERSİTELERİ GÜÇLÜDÜR HERŞEY BİLGİYE BAĞLI EĞİTİME BAĞLI, ANKARANIN CUMHURİYETİN EN ÖNEMLİ YENİ MAHALKLEYİ BU NOKTAYA GETİRDİ BEN DİYORUMKİ SAYIN BŞAKANA İYİKİ BU NAZIM HİKMET KÜLTÜR MERKEZİNİ KURMUŞSUNUZ VE SAYIN BAŞKANIN.. BUGÜN.. YENİMAHALLEDEN ALDINIZ 14:50

Yenimahalle Belediyesi Başkanı Fethi Yaşar, genç danscıların gösterisini beğeni ile izlediğini ifade etti. Cumhuriyetin değerleri yaşadığı ve sanata önem verildiği müddetçe Türkiye'nin muasssır medeniyetler seviyesine ulaşacağını kaydetti.

Konuşmaların ardından Başkent Üniversitesi Sağlık Kültür Spor Daire Başkanlığının emekleriyle gerçekleşen gecede, dansçılara ödülleri Prof. Dr. Mehmet Haberal, Prof. Dr. Ali Haberal ve Fethi Yaşar tarafından verildi.


Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz