Yerel seçim değerlendirmesi

Yerel seçim değerlendirmesi

31 Mart yerel seçimlerinin ardından ilk kabine toplantısı gerçekleşti. Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın, seçim sonuçlarının Cumhurbaşkanına olan güveni tekrar teyit ettiğini açıkladı.Kalın, tartışmalara neden olan Kıdem Tazminatı konusunda endişe verecek bir durumun olmadığını söyledi.


"BU SEÇİMLER ASLINDA AK PARTİ'NİN ALDIĞI OYU, CUMHUR İTTİFAKI'NIN ALDIĞI OYU DİKKATE ALDIĞINIZDA CUMHURBAŞKANIMIZA OLAN GÜVENİN TEKRAR TEYİT EDİLDİĞİNİ BİR KEZ DAHA GÖSTERMEKTEDİR." BU KADAR AZ BİR FARKLA KAZANSAYDI KARŞI TARAF DA AYNI ŞEKİLDE İTİRAZDA BULUNACAKTI DOĞAL DEMOKRATİK HAKTIR YSK'NİN VERECEĞİ KARAR BİZİM İÇİN DE NİHAİ KARARDIR.

31 Mart yerel seçim sonuçlarını bu sözlerle değerlendiren ibrahim kalın İstanbul'da sürecin devam ettiğini söyledi... Kalın, Kabine de değişiklik iddiaları konusunda da a Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı işaret etti.

KABİNE DEĞİŞİM CB NİNİ UHDESİNDEDİR BENİM BİR ŞEY DEME DOĞRU OLMAZ

Tartışmalara neden olan Kıdem Tazminatı düzenlemesi gündemdeydi...

KIDEM TAZMİNATI HAZİNE BE MALİUE BAKANI OLMADI KIDEM TAZMİANTI FONU İLE İLGİLİ GEÇMİŞTEN GELEN BİR İŞÇİ İŞ VEREN ÇEVRELERİNİN TEDİRGİN OLMASI SÖZ KONUSU DEĞİL İLGİLİ PAYDAŞLARIN DA GÖRÜŞÜ ALINACAK BİR MUTABAKAT ELEDE EDİLDİKTEN SONRA CB YE SUNULACAK END,ŞE VERİCİ BİR DURUM YOK

Kalın, İran Dışişleri Bakanı Cevat Zarif'in Suriye'nin ardından Türkiye'yi ziyaret etmesi ile ortaya atılan arabuluculuk iddialarını değerledirdi.

SAYIN ZARİFİN ŞAMDAN SONRA GELİP GÖRÜŞME YAPMASI BÖYLE YPRUMLAAR SEBEP OLMUŞ OLABİLİR AMA BİZİM BÖYLE BİR ARABULUCU ARAYŞIMIZ YOK REJİMLE BİR TEMASIMIZ, DİYALOĞUMUZ SÖZ KONUSU DEĞİL. ORAYA DÖNÜK BİR MESAJ İLETMEMİZ GEREKTİĞİNDE BUNU ZATEN İRAN VE RUSYA ÜZERİNDEN YAPMAKTAYIZ. BUNU DA ÖNCELİKLE SINIR GÜVENLİĞİMİZİN SAĞLANMASI ÇERÇEVESİNDE YÜRÜTÜYORUZ."

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü ABD ile devam eden F -35 müzakerelerine de değindi...

BU KONULARI MEVKİDAŞLARIMIZLA GÖRÜŞTÜK. S-400'LERİN ALINMASI HALİNDE BİRTAKIM YAPTIRIMLARIN OLACAĞINA DAİR BİR TAKIM İFADELERİN AMERİKAN MAKAMLARINDAN YAPILDIĞINI GÖRDÜK. TÜRKİYE'YE DÖNÜK BU TÜR TEHDİT, ŞANTAJ, YAPTIRIM DİLİNİN TERS TEPECEĞİNİ İFADE ETTİK. KARŞILIKLI GÜVEN, ÇIKARLARIN KORUNMASI, ORTAK DEĞERLER VE HEDEFLER ÜZERİNE İNŞA EDİLMELİDİR. BUNUN DIŞINDA TEK TARAFLI DAYATMACI SÖYLEMLERİ KABUL ETMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL. TÜRKİYE F 35 İN ORTAĞIDIR ORTAĞI OLMAYA DEVAM EDECEKTİR

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz