Erdoğan: "hak mücadeleleri demokrasinin bir imkanı ve gereğidir"

Erdoğan: "hak mücadeleleri demokrasinin bir imkanı ve gereğidir"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yerel seçimlere yönelik itirazlar konusunda, "Yüksek Seçim Kurulu son noktayı koyana kadar mücadele vereceğiz" dedi. Seçim süreci ve sonrasındaki tartışmaların geride bırakılması gerektiğini söyleyen Erdoğan, "Ekonomi ve güvenlik gibi asıl gündemimize dönmeliyiz, dönem, kucaklaşma dönemidir" sözleri ile de siyasilere seslendi.

"SEÇİM KANUNUMUZ ÇERÇEVESİNDE YAPILAN HAK ARAMA MÜCADELELERİ DEMOKRASİNİN BİR İMKANIDIR, AYNI ZAMANDA BİR GEREĞİDİR.
KİMSE HAK ARAMA MÜCADELESİNE GİRDİ DİYE BU HAK ARAMA MÜCADELESİNİ VERENLERİ KALKIP DA BURADA HAKARETLE ELEŞTİRME YOLUNA GİDEMEZ."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanerel seçimlere yönelik yaptıkları itirazlara değindi, hak arama mücadelesi yürüttüklerini söyledi.
Memur-Sen Konfederasyonu'nun düzenlediği uluslararası "İşin Geleceği: Tehditler ve Fırsatlar" konferansında konuşan Erdoğan, YSK son noktayı koyana kadar mücadele vereceklerini belirtti.

"GEÇMİŞİMİZDEN BUGÜNE HER TÜRLÜ SİYTASİ PARTİ BU TÜR YOLLARA BAŞVURMUŞTUR. BU TÜR HAK ARAMA MÜCADELESİNİ VERMİŞTİR. SON NOKTA KONULANA KADAR DA BUNUN TAKİPÇİSİ OLMUŞLARDIR. AMA OLAY PARTİME GELİNCE NİYE RAAHTSIZ OLUYORSUNUZ? BİZ DE SOINUNA KADAR BU MÜCADELEMİZİ VERECEĞİZ. YSK NOKTAYI KOYDUĞU ZAMAN BİZİM İÇİN MESELE BİTMİŞTİR. ONDAN SONRA YOLA DEVAM."

Cumhurbaşkanı Erdoğan siyasi tartışmaların sona ermesi gerektiğini vurguladı, birlik ve beraberlik mesajı verdi

"SEÇİM SÜRECEİNDE VE SONRASINDAKİ TARTIŞMALARIN MİLLLİ ÇIKARLARIMIZIN VE HASSASİYETLERİMİZİN ÖNÜNE GEÇMESİNE ASLA İZİN VERMEDİK VERMEYECEĞİZ. SİYASET MİLLETİN MASLAHATINI KENDİ MENFAATİNİN ÖNÜNE KOYMAYI GEREKTİRİR. TÜRKİYE'NİN BEKASI VATANDAŞLARIMIZIN BİRLİK VE BERABERLİĞİ HER TÜRLÜ POLİTİK HESABIN ÜSTÜNDEDİR. "

Siyasilere seslendi, ekonomi ve güvenlik politikalarına odaklanmalıyız dedi.

"ÖZELLİKLE İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ HASSAS DÖNEMDE SİYASETÇİLERİN SORUMLULUKL DUYGUSUYLA HAREKET ETMESİ ÖNEM ARZ EDİYOR. İNŞALLAH BÖYLE BİR DÖNEME GİRDİĞİMİZE İNANIYORUM.
SEÇİM TARTIŞMALARIN GERİDE BIRAKARAK EKONOMİ VE GÜVENLİK BAŞTA OLMAK ÜZERE ASIL GÜNDEMİMİZE ODAKLANMAMIZ ŞARTTIR. DÖNEM KIZGIN DEMİRİ SOĞUTMA MUSAFALAŞMA, KUCAKLAŞMA, BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ YENİDEN PERÇİNLEME DÖNEMİDİR."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz