İBB başkanı Ekrem İmamoğlu'nun ilk mesai günü

İBB başkanı Ekrem İmamoğlu'nun ilk mesai günü

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, ilk mesai gününde kameraların karşına geçti... Birlik beraberlik mesajları veren İmamoğlu, şeffaf bir yönetim sergileyeceklerini vurguladı...Yeni başkan ilk icraatını da duyurdu; öğrencilerin ulaşımda kullandığı İstanbulkart ücreti, aylık 85 Lira'dan 50 Lira'ya indirilecek...

Seçimden 17 gün sonra mazbatasını alarak göreve başlayan İstanbul'un yeni Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ilk mesaisini yaptı.

Vatandaşların alkışları arasında belediye binasına giren İmamoğlu'nu, partililer karşıladı.

Ekrem İmamoğlu yeni görev yerinde ilk basın toplantısını düzenlemek üzere kameraların karşısına geçti.

"FARKLI BİR ANLAYIŞA BAŞLANGIÇ YAPACAĞIZ BİZDEN OLMAYANLAR OLANLAR GİBİ BİR ANLAYIŞIN BİTTİĞİ GÜNDÜR BUGÜN. BU ÜLKENİN HER MAKAMI HER KİŞİSİ BURAYA DAVET EDİLMELİDİR BİR ARADA İŞ ÜRETMELİYİZ. BİZDEN KİMSE PARTİZAN DİL BEKLEMESİN BİZ DEDİK Kİ BU ŞEHRİ BARIŞTIRMAYA GELİYORUZ, LAFLA YAPAMAZSINIZ UYGULAMAYLA YAPARSINIZ. "

Birlik beraberlik mesajları veren İmamoğlu şeffaf bir yönetim sergileyeceklerini vurguladı

"ŞEFFAF ODAMIZDA HER ŞEYİ KONUŞURKEN VATANDAŞ BİLGİLENSİN VE FAYDALANSIN İSTİYORUZ... BU ŞEHİRDE BU YÖNETİMDE MUTLAK DEMOKRASİ MUTLAK ŞEFFAFLIK VE KATILIMCILIK VAR OLACAK "

İmamoğlu gazetecilerin, "Cumhurbaşkanı İstanbul'a geldiğinde karşılayacak mısınız? sorusuna da yanıt verdi...

"DEVLET PROTOKOLÜ DEVLET SORUMLULUĞU NEYİ GEREKTİRİYORSA ONU YAPARIM. BUNDAN YANA KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN. BİZ NORMALLEŞMENİN KUCAKLAŞMANIN YANINDAYIZ. EL SIKMAYA FIRSATIMIZ VARSA ELİNİ SIKARIZ. EL SIKMADAN DAHA FAZLA FIRSAT VARSA KUCAKLAŞIRIZ DAHA DA FIRSAT VARSA KONUŞURUZ UZLAŞIRIZ."

Daha sonra makamına geçen Ekrem İmamoğlu'nu ilk ziyaret eden isim ise eski, CHP Genel Başkanı ve Dışişleri Bakanı Hikmet Çetin oldu.

Temaslarının ardından belediye mutfağına inen Ekrem İmamoğlu'nun usta başı ile diyoloğu ise dikkat çekti..

Bu arada İstanbul'un yeni Büyükşehir Belediye Başkanının ilk icraatı da belli oldu...İmamoğlu Fox tv'de katıldığı canlı yayında öğrencilerin ulaşımda kullandığı İstanbulkart ücretinin aylık 85 Lira'dan 50 Lira'ya indirileceğini duyurdu

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz