8. Göbeklitepe Kurtuluş Koşusu

8. Göbeklitepe Kurtuluş Koşusu

Şanlıurfa'da gerçekleşen 8. Göbeklitepe Kurtuluş Koşusu, yaklaşık BİN sporcunun katılımıyla yapıldı. Yarışlarda dereceye giren sporculara madalya ve ödülleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül tarafından verildi

Şanlıurfa'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen 8. Göbeklitepe Kurtuluş Koşusu, yaklaşık bin sporcunun katılımıyla yapıldı.

Türkiye Atletizm Federasyonunun katkılarıyla Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen organizasyonda, yerli ve yabancı atletler çeşitli yaş kategorilerinde mücadele etti.

5, 10 ve 21 kilometre yarışlarında, yaklaşık bin sporcu ter döktü.

Belediye başkanı Beyazgül'ün de bir süre eşlik ettiği koşuda, güzergah boyunca vatandaşlar tezahüratlarıyla sporculara destek verdi.

Dereceye girenler ödüllendirildi. Organizasyonda 21 kilometrelik yarı maraton koşusunu, erkeklerde Kenyalı Hillary Kering birinci, Etiyopyalı Fetene Alemu Regasa ikinci ve Muzaffer Bayram ise üçüncü sırada tamamladı.

Yarı maraton kadınlarda ilk sırayı Kenyalı Emily Arusio alırken, Sevilay Aytemiz ikinci, Yayla Kılıç da üçüncü sırada kendilerine yer buldu.

10 kilometre koşusunda erkeklerde birinci Ramazan Baştuğ, ikinci Kemal Yıldırım ve üçüncü Ahmet Kalkanoğlu oldu.

Kadınlarda birinci sırayı Fatma Demir, ikinci sırayı Burcu Subatan ve üçüncü sırayı da Ceylan Gökdemir aldı.

5 kilometre yarışında ise erkeklerde Halil Tekin birinci, Mehmet Sünbül ikinci ve Lokman Kızılkaya üçüncü sırada yer buldu. Kadınlarda birinciliği Nida Nur Toprak, ikinciliği Medine Ökte ve üçüncülüğü de Berfin Mece elde etti.

Yarışlarda dereceye giren sporculara madalya ve ödülleri, Vali Abdullah Erin ile Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül tarafından takdim edildi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz