YSK'ya baskı yapıldığı iddiası

YSK'ya baskı yapıldığı iddiası

Milliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet Bahçeli, Adalet ve İçişleri Bakanlarının, Yüksek Seçim Kurulu'na baskı yaptığı iddiasını, ''ispatı gerekir'' diye değerlendirdi... İstanbul seçimine yönelik "mazbata'' tartışmasının, Beşiktaş-Başakşehir maçında stadyuma taşınmasına sert tepki gösteren Bahçeli, millet ittifakının adayı İmamoğlu'na yüklendi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Ankara Kızılcahamam Patalya Oteli'nde partisinin Merkez Yönetim Kurulu ve milletvekilleri ile gerçekleştirdiği kampın son gününde gündeme yönelik mesajlar verdi

"ÇALIŞMALARIMIZ VERİMLİ GEÇMİŞTİR ARKADAŞLARIMIZLA GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİNDE BULUNMA İMKANIMZI OLMUŞTUR."

Bahçeli, Yüksek Seçim Kurulu'nun, Adalet ve İçişleri Bakanları tarafından aranarak baskı altına alındığı iddiasına değindi.

"COK BÜYÜK Bİ İDDİA ÇÜNKÜ SEÇİMİN ADALETİ GÜVENLİĞİ AÇISINDAN ÇOK BÜYÜK SORUMLULUK TAŞIYAN İNSANLARIN EĞER BÖYLE BİR İDDİA İLE MUHATAP EDİLİYORSA MUTLAKA İSPATI GEREKİR ...."

MHP genel başkanı, partisinin yerel seçimdeki oy oranının yüzde 18.81 olduğunu açıklamıştı. O açıklamasını yineledi.

"TABİ RAKAMLARI GÖRMEDEN RAKAMLARI BİLMEDEN NİYETLER ÜZERİNDE DE TELEVİZYONDA YORUM YAPANLARI HER AKŞAM ZEVKLE TAKİP EDİYORUZ BUNLARIN SÖYLEDİĞİ RAKAMLAR YANLIŞTIR BİZİM SÖYLEDİKLERİMİZ DOĞRUDUR ÇÜNKÜ MİLLET İRADESİ DOĞRU DEĞERLENDİRMEYİ YAPMIŞTIR.."

Açıklamanın ayrıntılarına dikkati çeken bahçeli, Yüzde 18.81'lik oy hesabının, il genel meclisi ve belediye meclis üyelerinin sayısına göre yapılması gerektiğini vurguladı.

"İL GENEL MECLİS ÜYELERİNİ YOK FARZ EDEREK BELEDİYE MECLİS ÜYELERİNİ YOK FARZ EDEREK 3 TANE 5 TANE BELEDİYENIN ALDIĞI YERLERDEKİ OY ORANLARI ESAS ALARAK YORUM YAPANLAR KAMUOYU ARAŞTIRMALARI NEZDİNDE İFLAS ETMİŞ İNSANLARDIR"

Ekrem İmamoğlu ile ilgili ''mazbata'' tartışmasının, Beşiktaş ile Başakşehir futbol takımları arasında yapılan karşılaşmada stadyuma taşınması da Bahçeli'nin gündemindeydi.

"MAZBATAYI STADYUA TAŞIMAK TARAFLAR ARASINDAKİ REKABETİ SİYASİ DÜŞMALIĞA DÖNÜŞTÜRMEK İÇİN EKİLEN BİR TOHUMDUR ÇOK YANLIŞTIR. BUNDAN BELEDİYE BAŞKANI OLMAZ "

MHP Lideri Devlet Bahçeli, önümüzdeki hafta sonu Antalya'da partisinin belediye başkanları ile biraraya gelecek.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz