Kemal Kılıçdaroğlu, Yalova'da konuştu

Kemal Kılıçdaroğlu, Yalova'da konuştu

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim çalışmalarına Yalova'da devam etti. Son açıklanan işsizlik rakamlarını eleştiren Kılıçdaroğlu, "Tek çözüm yolu üretmek, ancak Türkiye'yi üretimden kopardılar" dedi... CHP Lideri'nin gündeminde beka ve milliyetçilik tartışmaları da vardı.

KILIÇDAROĞLU: "İŞSİZLİK EN TEMEL SORUNDUR. BÜTÜN KÖTÜLÜKLERİN ANASI İŞSİZLİKTİR. BİR BABANIN OKULA GİDEN ÇOCUĞUNA HARÇLIK VERMEMESİ NE DEMEKTİR? BİR ANNENİN AKŞAM ÇOCUĞUNU DOYURAMAMASI NE DEMEKTİR? "

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yalova'da sivil toplum kuruluşu, iş dünyası temsilcileri ve muhtarlarla bir araya geldi. Son açıklanan işsizlik rakamlarını değerlendirdi.

KILIÇDAROĞLU : "İŞSİZLİK YÜZDE 13,5 FELAKET BİR ŞEY. 2002 KRİZİNDE BÖYLE BİR TABLA YOKTU. İŞSİZ SAYIMIZ 7,5 MİLYONA DAYANDI. BÜYÜK BİR KISMI DA ÜNİVERSİTELİ İŞSİZLER. BİR İKTİDAR İŞSİZLİK SORUNUNU ÇÖZÜYORSA YA DA MİNİMİZE EDİYORSA O İKTİDAR BAŞARILDIR. İŞSİZLİK SORUNUNU ÇÖZMİYORSA O İKTİDAR BAŞARISIZDIR."

AK Parti iktidarlarının ekonomi politikalarını eleştiren Kılıçdaroğlu, sözü beka tartışmasına getirdi...

KILIÇDAROĞLU: "DAMAT AÇIKLIYOR "2,5 MİLYON İSTİHDAM YARATACAĞIZ" İYİ DE 17 YILDIR 1 MİLYON NİYE YARATMADIN? NİYE İŞSİZ SAYISINI AZALTMADIN? NE ZAMAN SEÇİMLERDEN SONRA YARATACAKLARMIŞ, SEÇİMLERDEN ÖNCE OLMAZ. ÜRETİRSENİZ KAZANIRSINIZ, YENİ FABRİKALAR KURARSANIZ İSTİHDAM ALANI AÇILIR. DÜNYADA BİLİNEN TEK YOL VARDIR BAŞKA YOLU YOK. PEKİ TÜRKİYE NOLDU? ÜRETİMDEN KOPARILDI. EĞER BİR BEKA SORUNU ARANIYORSA TÜRKİYE ÜRETİMDEN KOPARILDIĞI İÇİN BEKA SORUNU VARDIR GELECEK SORUNU VARDIR. 17 YIL YÖNETECEKSİNİZ BİR MEMLEKETİ, VERGİ ALACAKSINIZ, ÖZELLEŞTİRME YAPACAKSINIZ, BORÇ ALACAKSINIZ SONUNDA ÜRETİMDEN KOPARILAN BİR TÜRKİYE VE 7,5 MİLYON İŞSİZ İNSAN..."

Sakarya tank palet fabrikasının özelleştirme kararını bir kez de Yalova'da eleştirdi; ülkücülere seslendi.

KILIÇDAROĞLU: " CUMHURİYETİ KURANLAR NE YAPTILAR? TARIM ÜRÜNLERİ SATTILAR FABRİKA KURDULAR. BUNLAR NE YAPIYOR? FABRİKALARI SATTILAR DOMATES, SAMAN, BİBER GETİRİYORLAR. FABRİKALARI SATTILAR 200 BİN TON PATATES GETİRECEKLER. BU MUDUR MİLLİYETÇİLİK? BU SÖYLEMİN VE BU SİYASİ İRADENİN ARKASINDA DURMAK VE BEKÇİLİĞİNİ YAPMAK MIDIR MİLLİYETÇİLİK? KENDİ SİLAH FABRİKASINI YABANCI BİR ORDUYA SATAN BİR ÜLKE GÖSTERİN. EFENDİM SATILMASI RESMİ GAZETEYİ OKUYOR MUSUNUZ KAPI GİBİ KARAR VR. ALTINDA DA BİR İMZA VAR SARAY'DA OTURAN ZATIN İMZASI VAR. VATANSEVERLİĞİNİZİ GERÇEKTEN GÖSTERMEK İSTİYORSANIZ KENDİ SİLAH FABRİKASINI YABANCILARA SATAN BİR İKTİDARA OY VERMEZSENİZ."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz