Prof. Dr. Beril Dedeoğlu son yolculuğuna uğurlandı

Prof. Dr. Beril Dedeoğlu son yolculuğuna uğurlandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Prof. Dr. Beril Dedeoğlu için düzenlenen cenaze törenine katıldı...Burada yaptığı konuşmada Dedeoğlu ile birlikte çalıştıklarına vurgu yapan Erdoğan "birikimli, sevilen ve saygı duyulan bir isimdi" dedi..

Geçirdiği beyin kanaması nedeniyle hastanede tedavi altındayken, 58 yaşında hayatını kaybeden Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu Üyesi ve Galatasaray Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Beril Dedeoğlu, son yolculuğuna uğurlandı.

Prod. Dr. Dedeoğlu için ilk tören Galatasaray Üniversitesi'nde düzenlendi. Törene, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı.

Burada konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Prof.Dedeoğlu'nu anlattı.

"BERİL DEDEOĞLUNA ALLAHTAN RAHMET DİLİYORUM. KAYBETTİĞİMİZ HER BİLİM İNSANIMIZBÜYÜK BOŞLUK BIRAKIYOR BERİL HOCAMIZ AYNI ZAMANDA BAKAN REKTÖR YÖK ÜYESİ SIFATLARIYLA UZUN ZAMANDIR BİRLİKTE ÇALIŞTIĞM MESAİ ARKADAŞIMDI KENDİSİ GÖREV YAPTIĞI HER YERDE BİRİKİMLİ NEZAKETİYLE SEVİLEN SAYGI DUYULAN BİR İSİM OLMUŞTUR. ULUSLARARASI AKADEMİDE YAPTIĞI DEĞERLENDİRMELER UFKUMUZU AÇMIŞTIR"

Törenin ardından Prof. Dr. Beril Dedeoğlu'nun naaşıi Fatih Camii'ne getirildi ve burada kılanan cenaze namazının ardından toprağa verildi

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz