Kemal Kılıçdaroğlu, Malatya'da konuştu

Kemal Kılıçdaroğlu, Malatya'da konuştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim çalışmalarına Malatya ve Adıyaman ile devam etti. "Üretirseniz Türkiye'nin beka sorunu olmaz" diyen Kılıçdaroğlu, "milliyetçilik" tartışmalarına da değindi.


KILIÇDAROĞLU - İŞSİZLİĞİ ÖNLEMENİN BİRİNCİ YOLU ÜRETECEKSİNİZ PLANLAMA YAPACAKSIN TARIMDA NEYİ EKECEĞİNİ BİLECEKSİN. TARIMDAN BİZİ KOPARDILAR. BÜTÜN AVRUPA'NIN DERDİ 82 MİLYONLUK TÜRKİYE'Yİ KİM DOYURACAK? ALMANYA DİYOR BEN DOYURACAĞIM, HOLLANDA DİYOR BEN DOYURACAĞIM.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Malatya'da sivil toplum kuruluşu, sendika, iş dünyası temsilcileri ve muhtarlarla bir araya geldi.
Türkiye'nin tarımdan ve üretimden koparıldığını dile getiren Kılıçdaroğlu, ekonomi üzerinden iktidara yüklendi.

KILIÇDAROĞLU - SADECE 2018'DE YUNANİSTAN'DAN 115 MİLYON DOLARLIK PAMUK İTHAL ETTİK. PAMUK EKECEK YER Mİ KALMADI ALLAH AŞKINA YİNE YUNANİSTAN'DAN 2018'DE 28 MİLYON DOLARLIK BUĞDAY İTHAL ETTİK. HANİ KONYA OVASI BUĞDAY AMBARIYDI? SIFIR GÜMRÜKLE GETİRİYORLAR PATATESİ, SIFIR GÜMRÜKLE GETİRİYORLAR SOĞANI, MERCİMEĞİ, ETİ, CANLI HAYVANI. MAZOTU SIFIR GÜMRÜK YAP, NİYE YAPMIYORSUN DOĞALGAZI SIFIR GÜMRÜK YAP, GÜBREYİ SIFIR GÜMRÜK YAP. BAK KİM UCUZ ÜRETİYOR?

CHP Lideri'nin gündeminde "milliyetçilik" tartışmaları da vardı.

KILIÇDAROĞLU - MİLLİYETÇİ KARDEŞLERİME DE SESLENMEK İSTİYORUM DÜNYADA HİÇBİR DEVLET KENDİ SİLAH FABRİKASINI YABANCI BİR DEVLETE SATMAMIŞTIR. BEN BUNU SÖYLÜYORUM 'EFENDİM SATMADI' DİYORLAR. ÖZELLEŞTİRME KARARI RESMİ GAZETEDE YAYINLANDI ALTINDA DA BENİM İMZAM YOK. RESMİ GAZETEDE GÖRDÜĞÜ HALDE BUNU İNKAR ETMEK BİR SİYASETÇİYE YAKIŞMAZ. ÖVÜNDÜĞÜMÜZ FIRTINA OBÜSLERİNİ YAPAN BU FABRİKAYI NEDEN SATIYORUZ? YARIN DESEKİ BEN BUNLARI ÜRETMİYORUM KAPATTIM FABRİKAYI DESE NE YAPACAKSINIZ? ORADA BİZİM SUBAYLARIMIZ ÇALIŞIYOR BİZİM ASKERLERİMİZ KATAR ORDUSUNUN EMRİNDE ÇALIŞACAK. BUNUN VATANSEVERLİKLE, MİLLİYETÇİLİKLE UZAKTAN YAKINDAN İLGİSİ YOKTUR.

Kılıçdaroğlu, daha sonra Adıyaman'a geçti; önce Gölbaşı ilçesinde halka seslendi.

KILIÇDAROĞLU - HERKESE EŞİT HİZMET GÖTÜRECEĞİZ. BİR AYRIMCILIK YAPACAĞIZ. EĞER BİR MAHALLEDE AÇ VARSA, ONA POZİTİF AYRIMCILIK YAPACAĞIZ. HİÇBİR ÇOCUK YATAĞA AÇ GİRMEYECEK. 'BEN BAŞKAN SEÇİLDİM, HER ŞEYE BEN KARAR VERECEĞİM.' DEMEYEKSİN. SÖZ VERİYORUM...

Ardından Besni ilçesinde konuştu; CHP'li belediyelere yönelik eleştirilere yanıt verdi.

KILIÇDAROĞLU - "CHP'Lİ BELEDİYE OLURSA HİZMET GELEMEZ KİMSE PARA GÖNDERMEZ" ÖYLE BİR ŞEY YOK, KANUN VAR. SİZİN KARDEŞ BELEDİYENİZ İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ OLACAK. 7 MİLYON İNSANIMIZ İŞ ARIYOR, BİR BELEDİYE BAŞKANI HERKESE İŞ BULAMAZ AMA YENİ İSTİHDAM ALANLARI YARATACAĞIM DER.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz